Realonda to hiszpański producent płytek z bogatą historią. W latach dwudziestych grupa młodych ludzi zorganizowała małą lokalną firmę. Dziś Realonda posiada certyfikat jakości UNE EN ISO 9001, który stawia wymagania na etapie projektowania, produkcji, magazynowania i sprzedaży towarów.

Filozofia firmy

Realonda Spain jest odnoszącym sukcesy i znanym na całym świecie producentem wyrobów wykończeniowych z kamionki ceramicznej i porcelany. Marka powstała prawie sto lat temu, jeszcze w 1920 roku, jej pierwsza nazwa brzmiała „El Tercio”, która trwała do 1952 roku, kiedy to otrzymała obecną nazwę: Realonda, SA. Fabryka przez lata swojej działalności podążała za zmianami technologicznymi i światowymi trendami, starając się zaprezentować swoim klientom stylowe i wysokiej jakości płytki.

Oprócz wysokiej jakości Realonda oferuje szeroki wybór kształtów i rozmiarów płytek. Dziś awangarda znów jest w modzie, podobnie jak w pierwszej trzeciej połowie XX wieku. Dlatego firma produkuje płytki imitujące fasety diamentu lub której powierzchnie są wykonane z trójwymiarowych wzorów graficznych. Najnowsze kolekcje to orientalne płytki Riad i Mudejar oraz mur z Villalba.

Doświadczenie zgromadzone na przestrzeni tak długiej historii, w połączeniu z najnowszymi technologiami i ciągłym poszukiwaniem nowych faktur i formatów, sprawia, że kolekcje Realonda są uniwersalne, znacznie poszerzając zakres ich zastosowania, ale cechuje je jednocześnie indywidualny hiszpański charakter.

Najpopularniejsze kolekcje

Firma od dłuższego czasu stawia na stabilną i ciągłą poprawę jakości produkowanych płytek i gresu porcelanowego. Ułatwia to wprowadzanie najbardziej zaawansowanych technologii produkcji, regularna kontrola jakości produktów oraz szereg innych komponentów. Jednym z najpopularniejszych kolekcje jest kolekcja Tin Tile z dekorowanego tłoczonego granitu ceramicznego. Dostępna jest w rozmiarach 44x44 cm (440x440 mm) w pięciu kolorach: perłowym, czarnym, cynkowym, żelaznym i miedzianym. Każda płytka jest sztucznie podzielona na 4 równe frakcje z czterema reliefowymi ornamentami 22x22 cm (220x220 mm). Linia Realonda Tin Tile może być stosowana zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej.

Z kolei kolekcja granitu ceramicznego Pavoda od hiszpańskiego producenta i marki Realonda Ceramica produkowana jest w rozmiarze 44x44 cm (440x440 mm). Płytka jest pojedynczym płótnem, sztucznie podzielonym na ułamki na zasadzie „płytka / wstawka”, tworząc między sobą klasyczny ornament. Gres porcelanowy zdobiony Realonda Pavoda Concrete może być stosowany na posadzki i ściany w pomieszczeniach mieszkalnych (kuchnia, korytarz, salon) i komercyjnych (biura, gabinety kosmetyczne, restauracje).

Inne kolekcje

Kolekcja matowego heksagonalnego zdobionego ceramicznego granitu na podłogi i ściany obejmuje pięć kolorów wykonanych w formacie 28,5x33 cm (285x330 mm). Każda płytka ma wzór rozgałęzionych promieni z jednego punktu; po złożeniu z różnymi obrotami płytki można komponować różne wzory i ornamenty z motywem geometrycznym. Charakterystyka techniczna sześciokątnej gresu porcelanowego Realonda Venus sprawia, że nadaje się ona do wykańczania podłóg i ścian zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Kolekcja Osaka z matowego sześciokątnego granitu ceramicznego na podłogi i ściany obejmuje pięć kolorów: Charcoal, White, Black, Aqua i Grey. Kolekcja została po raz pierwszy zaprezentowana na wystawie Cevisama 2020. Każda płytka to element dekoracyjny, który zawiera geometryczny wzór / ornament. Charakterystyka techniczna Realonda Osaka pozwala na zastosowanie tego gresu porcelanowego na ścianach i / lub podłogach w przestrzeniach mieszkalnych i komercyjnych.