Hiszpańska firma Halcon Ceramicas, utworzona w ubiegłym stuleciu, rozwija się dziś z powodzeniem i jest jednym z liderów, jeśli chodzi o produkcje płytek

Filozofia firmy

Wysoka jakość produktów i zróżnicowany styl wzorniczy przyciąga wielu nabywców. Podstawą każdej kolekcji jest czerwona glina, która umożliwia tworzenie trwałych i trwałych płytek o dużej odporności na ścieranie. Płytki wewnętrzne Halkon Ceramics spełniają międzynarodowe wymagania i stylizują wnętrza pomieszczeń o zupełnie innym stylu. Najbardziej znane kolekcje to Umbria, Blanco, Atlantis, Antica, Concrete, Woodland, Daino, High Sierra, Blanko Brillo, Amento, Brescia, Capri, Magnum, Katmandu, Biarritz, Weston Gris, Ferme, Atelier, Mystic, Laponia, Elementy, Florencia. Wśród produktów możesz wybrać płytki ścienne i podłogowe do kuchni, łazienki, przedpokoju, sypialni czy balkonu. Katalog zawiera kolekcje o stylowym wzornictwie i nietuzinkowym designie. Fabryka Halcom Ceramicas znajduje się w Hiszpanii w prowincji Castelon, w pobliżu bogatych złóż wysokiej jakości czerwonej gliny. Płytki ceramiczne Halcon swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim oryginalnemu wzornictwu, które charakteryzuje się jasną i bogatą kolorystyką oraz wyraźnymi fakturami. Dzięki temu wnętrze ozdobione tymi płytkami może być zarówno eleganckie, jak i wyrafinowane i harmonijne.

Charakterystyka płytek

Płytki Aragon Halcon produkowane są w Hiszpanii. Gres porcelanowy Aragon Halkon nadaje się do wnętrz i na zewnątrz, ponieważ jest odporny na działanie mrozu, wilgoci, ekstremalnych temperatur i wzmożonego ruchu. Coraz popularniejszym wyborem są płytki drewnopodobne, na których powierzchni tworzy się obrazy sęków i faktura, charakterystyczna dla drewna. Popularna seria Concrete, inspirowana jest stylem miejskim i minimalistycznym, charakteryzuje się cementowym wzornictwem i delikatnymi tonami, perłowymi, szarymi i kremowymi. Dzięki temu idealnie nadaje się do dużych, jednorodnych powierzchni.

Kolekcje

Płytki kolekcjonerskie Romance wyróżniają się bardzo dobrze dobraną kolorystyką. Delikatne odcienie światła tworzą w pomieszczeniu atmosferę ciepła i spokoju. Jednocześnie oferowane przez producenta dodatkowe elementy dekoracyjne, na które naniesione są kwiatowe wzory w stylu retro, dyskretnie przypominają o nieuchronnym nadejściu lata. Takie wzornictwo pozwala na użycie tej płytki do okładzin nie tylko łazienek, ale także kuchni. Ta kolekcja doskonale sprawdza się w dużych przestrzeniach, jednorodzinnych domach i obiektach turystycznych. Z kolei płytki z kolekcji Colours zaprojektowano tak, aby nadać wnętrzu radosny i optymistyczny nastrój. Jasne i nasycone kolory pozwalają odpocząć, zamieniając łazienkę w zakątek wiecznego tropikalnego lata. Wrażenie to można jeszcze bardziej podkreślić, stosując elementy dekoracyjne wchodzące w skład tej kolekcji, przedstawiające piękną orchideę.

Kolejną kolekcją, z której Halcom Ceramicas może być dumna, jest Look. Ta kolekcjonerska płytka bardziej nadaje się do okładzin kuchennych, ponieważ jej kolorystyka jest prezentowana w odcieniach beżu i ciemnobrązowego. Jednocześnie jako efektowny dodatek do kolekcji dołączony jest luksusowy panel przedstawiający piękną dziewczynę. Wszystkie płytki są tworzone na bazie ekologicznych i bezpiecznych dla środowiska i człowieka materiałów. Jednocześnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, płytki są niezwykle trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, które są częste przy codziennym użytkowaniu płytek w przestrzeni publicznej czy domowej.