Polska fabryka Opoczno jest największym producentem ceramicznych płytek ściennych w Europie Środkowo-Wschodniej. Powstała w 1883 roku, kiedy Jan Dzewulski i bracia Józef i Władysław Lange uruchomili pierwszą fabrykę w Opocznie przy ul. Staromeyskiej. Początkowo zajmowali się produkcją czerwonej cegły i innych wyrobów ceramicznych, po czym zajęli się produkcją ceramicznych płytek podłogowych.

Filozofia firmy

Firma od ponad 125 lat działa pod hasłem „Opoczno - nie możesz oderwać wzroku”. Obecnie posiada kilka fabryk, w tym w Ameryce Północnej. Firma oferuje duży asortyment płytek ceramicznych: płytki licowe i podłogowe, gres szkliwiony i nieszkliwiony, gres porcelanowy polerowany i matowy, a także pełen wybór elementów dekoracyjnych. Płytki ceramiczne produkowane są we wszystkich kategoriach - są odporne na wilgoć, podwyższoną odporność na ścieranie, wodoodporne, żaroodporne. Większość kolekcji dotyczy płytek łazienkowych, ponieważ tutaj najczęściej istnieje potrzeba materiału okładzinowego. Każda kolekcja zawiera płytki ścienne, podłogowe, elementy brzegowe oraz wzorzyste wstawki.

Różnorodność wzorów

Kolekcje i rodzaje płytek oferują wiele opcji rodzaju wzoru i koloru, co zwiększa możliwość wyboru nie tylko stylu, który lubisz, ale także pożądanego odcienia. Rozmiary, w jakich płytki są produkowane, podyktowane są najczęściej potrzebą stworzenia wymyślonego przez projektanta wzoru: 20 × 25 cm, 20 × 20 cm, 30 × 45 cm i inne. Wnętrza wykończone płytkami ceramicznymi Opoczno prezentują się ciepło i przytulnie, a elementy dekoracyjne nadają ścianom pewnego uroku i oryginalności. Obecnie płytki ceramiczne Opoczno znajdują zastosowanie zarówno w pomieszczeniach domowych: łazienkach, korytarzach, kuchniach, sypialniach itp., jak iw obiektach użyteczności publicznej: szpitalach, szkołach, zakładach przetwórczych itp. Firma produkuje płytki idealnie sprawdzające się w ekstremalnych temperaturach, do wykańczania piwnic budynków i fasady. Kolekcje ceramiczne są projektowane w taki sposób, aby elementy podłogi, ściany i obrysu były ze sobą łączone. Ceramika Opoczno spełnia najwyższe nowoczesne standardy jakości.

Zalety płytek Opoczno

Płytki ceramiczne Opoczno wyróżniają się na tle konkurencji doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Produkty Opoczno przeznaczone są dla osób, które chciałyby kupić coś więcej niż standardowy produkt, ale jednocześnie nie chcą wydawać olbrzymich pieniędzy na zakup płytek hiszpańskich czy włoskich. Projektanci firmy na bieżąco śledzą światowe trendy, corocznie uzupełniając swoją kolekcję o nowe wzory powstałe we współpracy ze znanymi hiszpańskimi i włoskimi projektantami. W tym celu Opoczno bierze udział w prestiżowych światowych targach i wystawach w Moskwie, Walencji, Bolonii i Kijowie. Kilka kolekcji firmy zostało laureatami wielu nagród i wyróżnień. Ostatni z nich to prestiżowa „Duża Perła Ceramiki UE 2005”, odznaka „Dobry Wzór 2005”, nagroda „Łazienka - Wybór 2006” oraz tytuł „Superbrand Polska 2005”. Opoczno gwarantuje swoim klientom produkty najwyższej jakości, potwierdzone certyfikatami. Marka Opoczno znana jest w 75 krajach na pięciu kontynentach i kojarzona jest z niezmiennie wysoką jakością i atrakcyjnymi wzorami, które łączą najnowsze trendy w modzie i klasyczne podstawy piękna. W ciągu ostatnich trzech lat firma przedstawiła jednocześnie 6 katalogów tematycznych płytek ceramicznych: do łazienek, kuchni, salonów i tarasów. Płytki Opoczno powstają z wysokiej jakości surowców i są dwukrotnie wypalane w procesie produkcyjnym, co zapewnia niezawodność i trwałość ceramiki. Najnowsze technologie druku cyfrowego zapewniają żywe kolory i klarowność obrazu.

Ozdobą firmy jest gres porcelanowy do zastosowań zewnętrznych. Płytka jest tak wytrzymała na naprężenia mechaniczne, że nadaje się do stosowania jako pokrycie parkingów. Atrakcyjny design otwiera możliwości zastosowania kamionki porcelanowej i projektowania krajobrazu.