Stracciatella, co po włosku oznacza „trochę strzępu”, w czarujący sposób opisuje technikę weneckiego lastryko, która polega na mieszaniu małych kawałków kamienia z cementową lub betonową podstawą przed polerowaniem jej w celu odsłonięcia intarsji. Dzięki dynamicznemu, nowemu podejściu do tej klasycznej techniki, kolekcja Stracciatella oferuje swobodę zabawy kolorami bez ograniczeń - jaskrawe kolory wyłaniają się z jasnej powierzchni płytek jak klejnoty, dzięki czemu kolekcja jest doskonała do tworzenia nastrojów, które zachęcają do przełamania ustalonych zasad. Kolekcja Miscela, z małymi i dużymi inkrustacjami w jednolitych odcieniach, łączy w sobie detale marmuru i cementu, tworząc dynamiczny, ale wyrafinowany wygląd we wszystkich typach przestrzeni i wzorów.

Lastryko w ciągu ostatniego roku stał się popularnym wyborem dla projektantów w szerokiej gamie mieszkalnych, handlowych i hotelarskich projektów. Pochodzący z Włoch - odkryty ponad 500 lat temu materiał kompozytowy z wiórów marmurowych osadzonych w cemencie został stworzony jako sposób na ponowne wykorzystanie złomowanej skały, co czyni go atrakcyjną opcją do projektowania powierzchni. Po związaniu fragmentów powierzchnia jest następnie polerowana, aby uzyskać gładkie wykończenie. Lastryko było wykorzystywane do dekorowania włoskich domów do dużych przestrzeni komunalnych na całym świecie i nowoczesnych domów i luksusowych wnętrz komercyjnych.

Dzięki olśniewającym efektom nakrapianych kolorów lastryko jest trwałe, dekoracyjne oraz wytrzymałe. Jednak prawdziwym kluczem do jego popularności, poza dyskretnym pięknem, jest niezwykła wszechstronność - uzupełnia różnorodne style wnętrz, od minimalistycznych po klasyczne czy rustykalne. Płytki są szczególnie skutecznym sposobem na wprowadzenie lastryka do przestrzeni komercyjnej - trwałe i praktyczne płytki lastryko są odporne na wodę i plamy, gdy są odpowiednio uszczelnione i mogą być również używane wewnątrz i na zewnątrz.

Porcelanowy wzór, który wnosi nutę nowoczesności, to właśnie reinterpretacja klasycznego lastryko. Płytki Arcana Stracciatella-R Nacar 80x80 są idealne do wszystkich typów przestrzeni i stylu. Możesz użyć Stracciatella z efektami zwykłego kamienia, aby podkreślić kontrast, różnorodność kolorów. Siła Stracciatella polega na tym, że jest doskonałym wyborem, jeśli szukasz alternatywnej płytki do uniwersalnego zastosowania. Ta kolekcja jest współczesną wersją tradycyjnego trendu lastryko, łącząc wygląd pokruszonych fragmentów marmuru z doskonałymi właściwościami porcelanowej kamionki.

Dostępna jest w ośmiu wersjach kolorystycznych, od monochromatycznego srebrnego, szarego, cynkowego i białego po bardziej kolorowe opcje ziemi, beżu, grafitu i kości słoniowej. Dzięki temu płytki oferują intrygującą kombinację kolorów, które wychwytują i odbijają światło, uwydatniając przestrzeń każdego pomieszczenia. Kolekcja jest doskonałym zamiennikiem lub uzupełnieniem tradycyjnego lastryko. Te płytki porcelanowe są repliką wykonanej na zamówienie mieszanki kamiennych wiórów z żywicą. Neutralne kolory tworzą domową atmosferę. Odpowiednia kombinacja kolorów może sprawić, że mała przestrzeń będzie wyglądać na większą i bardziej przytulną lub może sprawić, że będzie bardziej zachęcająca i klasyczna. Wszystkie płytki spełniają wysokie wymagania tak pod kątem technologicznym, jak też, jeśli chodzi o design. Są odporne na otarcia oraz uszkodzenia, nawet w przypadku intensywnego ich użytkowania. Między innymi to jest decydującym powodem, dla którego są tak chętnie instalowane w przestrzeniach publicznych.