Keros Ceramica to międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży ściennych i podłogowych płytek ceramicznych z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży. Jej głównym celem jest oferowanie klientom wyjątkowego standardu jakości i obsługi, dlatego firma stale inwestuje w najbardziej zaawansowaną technologię, zawsze z poszanowaniem środowiska.

Opis marki

Keros ceramica zajmuję się produkcją gresu porcelanowego. Została założona w 1994 roku. Jest to dynamicznie rozwijająca się firma: w latach 1995-1998 zdolności produkcyjne firmy się podwoiły. W 1999 roku Keros otrzymał nagrodę Valencia Business Award. Firma dba o środowisko: oprócz certyfikatu ISO 14001 jest członkiem stowarzyszenia EUROPE 500 Growth Plus - społeczności 500 najbardziej przyjaznych środowisku firm. W 2005 roku firma zaczęła się rozwijać i otworzyła nowe fabryki w Europie Wschodniej, Rosji i Bułgarii. Keros Ceramica często otrzymuje nagrody i wyróżnienia związane z jakością, rozwojem i troską o środowisko. Obecnie produkty firmy są eksportowane do ponad 80 krajów. Ponad 55% sprzedaży trafia na eksport.

Jakość

Od samego początku działalności firmy jednym z jej strategicznych celów jest produkcja wysokiej jakości wyrobów. Potwierdzeniem tego trendu jest certyfikat jakości ISO 9002 przyznany wyrobom firmy. W 2002 roku nastąpiło przejście na normę UNE-EN-ISO 9001: 2001, która rozszerzyła zakres certyfikacji na projektowanie wyrobów. Certyfikacja systemu zarządzania jakością SGS UNE-ISO 9001: 2001, pokazuje przywiązanie do jakości i satysfakcji klienta oraz ciągłego doskonalenia systemów jakości z uwzględnieniem realiów zmieniającego się świata. Na arenie międzynarodowej firma uczestniczy w forach organizowanych przez stowarzyszenia takie jak Ascer, ITC i Ceramic Quality Club. Od samego początku Keros Ceramica angażuje się w ochronę środowiska. Oprócz minimalnych wymagań dotyczących certyfikacji i wydawania innych przepisów, podejmowane są działania przyczyniające się do ochrony środowiska. UNE-EN-ISO 14001 to uznana na całym świecie norma dotycząca systemu zarządzania środowiskowego (EMS), która zapewnia bardziej efektywne zarządzanie aspektami środowiskowymi przedsiębiorstwa, z uwzględnieniem ochrony środowiska, zapobiegania zanieczyszczeniom i potrzeb społeczno-ekonomicznych.

Produkty

Keros Ceramica produkuje szeroką gamę ściennych i podłogowych płytek ceramicznych na bazie czerwonej masy, skupiając się na następujących formatach. Najpopularniejsze produkty to:

• Płytki ścienne: 20x20 cm, 20x25 cm, 25x40 cm, 33x45 cm.

• Płytki podłogowe: 20x20 cm, 25x25 cm, 33x33 cm, 41x41 cm, 50x50 cm.

Szczególnie popularne są wyroby z kamionki porcelanowej, szeroko reprezentowane w kategoriach:

• Gres porcelanowy techniczny: 30x60 cm, 40x40 cm, 80x80 cm.

• Gres szkliwiony: 33x33 cm, 33x60 cm, 50x50 cm.

Produkty przeznaczone są do dekoracji wnętrz i na zewnątrz pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu (sklepy, kawiarnie) itp. Istnieje bogata kolekcja produktów uzupełniających i specjalnych elementów dekoracyjnych.

Z kolei kolekcja Antico to zbiór różnorodnych produktów, o uniwersalnych właściwościach. Prezentowane z płytkami podłogowymi, produktami dekoracyjnymi i produktami uzupełniającymi przeznaczonymi do dekoracji przytulnych przestrzeni w stylu rustykalnym i tradycyjnym. W ramach kolekcji firma wypuściła serie: Artesania, Alfares, Croma, Barro, Gredos, Espadan, Orsay, Oporto, Piezas combinables, Pietra, Rustica, Ronda.

Dreams – Everest to zaś gama płytek łączących biel z najjaśniejszymi odcieniami, tworząc nowe style dekoracji: kreatywne i pełne osobowości w seriach: Blancos, Basic, Everest Liso, Dance, Vision, Secret.