Firma powstała w 1972 roku, w 1987 roku jako pierwsza w Hiszpanii rozpoczęła produkcję kamionki porcelanowej. Dziś w dwóch zakładach produkcyjnych w Hiszpanii i Brazylii fabryka produkuje rocznie około 79,5 miliona m2 płytek ceramicznych i gresu porcelanowego i należy do 10 największych światowych producentów płytek ceramicznych. Firma zatrudnia ponad 1750 pracowników.

Marka

W szerokim asortymencie znajduje się pełna linia płytek ceramicznych, mozaiki i gresu porcelanowego o najbardziej aktualnych trendach i wzornictwie. W ciągu ostatniego roku w asortymencie fabryki pojawiła się linia LUX - gres porcelanowy polerowany o wysokim stopniu połysku. Ta linia zawiera tekstury unikalnych rodzajów marmuru i kamieni półszlachetnych. Produkcja w fabryce spełnia standardy systemu zarządzania jakością ISO 9001: 2015, aby zwiększyć satysfakcję klientów, poprawić produktywność i zoptymalizować procesy produkcyjne.

Firma Pamesa założona została w 1972 roku. Rozpoczęła pierwotnie produkcje ceramicznych płytek podłogowych. Fabryka pierwotnie korzystała z pieców tunelowych. W 1981 roku firma rozpoczęła produkcję płytek ściennych wypalanych pojedynczo. W 1987 roku firma otworzyła pierwszą fabrykę w Hiszpanii do produkcji wysokiej jakości gresu porcelanowego. Pamesa aktywnie wdraża do produkcji innowacyjne technologie, które pomagają chronić zasoby naturalne i minimalizują wpływ produkcji na środowisko. Na przykład w 1993 roku firma zainstalowała układ kogeneracyjny do wytwarzania energii elektrycznej w oparciu o ponowne wykorzystanie gazu pozostałego po procesie suszenia płytek ceramicznych. W 1998 roku wprowadziła drugą jednostkę kogeneracyjną, która znacznie ograniczyła zużycie gazu ziemnego podczas suszenia płytek Pamesa Ceramica.

Filozofia

Firma sama ustala ceny swoich produktów, dzięki czemu może zaoferować produkty w niskiej, korzystnej cenie. W trakcie działalności firma otrzymała wiele nagród za wysoką jakość swoich produktów na różnych międzynarodowych wystawach, a także od rządu Walencji i Izby Handlowej Castellona. Grupa Pamesa stale się rozwija, jest przyjazna środowisku, co znajduje odzwierciedlenie w powstaniu trzeciej fabryki w układzie kogeneracyjnym. Ponadto jest pierwszą firmą ceramiczną, która uzyskała uznanie przy przyznawaniu uprawnień do emisji CO2, przestrzegając w ten sposób postanowień Protokołu z Kioto.

Produkty

Oferta wyrobów ceramicznych firmy jest bardzo szeroka i obejmuje następujące linie produktów:

• Agatha Ruiz de la Prada: ceramika zaprojektowana przez najsłynniejszego hiszpańskiego projektanta

• Biała i czerwona płyta ścienna z gliny

• Biała i czerwona płyta podłogowa z gliny

• Gres porcelanowy

• Techniczny gres porcelanowy do specjalnych potrzeb

• Elementy dodatkowe (narożniki, cokoły, stopnie)

Ponadto w katalogu Pamesa znajdują się produkty o różnych typach powierzchni (polerowane, rektyfikowane itp.). Szczególną popularnością cieszy się kolekcja Agatha 25x25, w której geometria, objętość i kolor są wzbogacone kreatywnością i prestiżem designu. Agatha to kolekcja, która łączy w sobie urok i osobowość płytek Metlach z zabawą i energią palety kolorów Agathy. Kaskada białych, czerwonych, żółtych, pomarańczowych, pistacjowych i lazurowych kolorów uderza swoją umiejętnością i kreatywnością. Agatha 25x25 od razu stała się popularną kolekcją wśród projektantów i zwykłych nabywców, ponieważ umożliwia tworzenie wielu różnych wariacji wnętrz. Z kolei Kolekcje Grotto and Marbles to gres porcelanowy w formacie 75x75 cm. Cechuje je łatwość montażu i piękno błyszczącej marmurowej powierzchni dużych płytek.