Projektując zalany słońcem dom w Playa Vista w Kalifornii, Julia Newman z Julia Adele Designs miała okazję pomóc swoim klientom w rozpoczęciu nowego życia, łącząc jednocześnie styl współczesny z tradycyjnym.

"Chociaż przestrzeń nie jest mała, to dla klienta był to downsizing" - wyjaśnia Newman. "Ich poprzedni dom był bardzo duży i tradycyjny. Meble odzwierciedlały to i dlatego były zbyt ciężkie i ciemne do nowej, nowoczesnej przestrzeni."

Wyeksponowanie ich dużej kolekcji antyków było priorytetem dla pary, z którą pracowała, wyjaśnia Newman. "Było to szczególnie ekscytujące, ponieważ sama jestem miłośniczką antyków" - dodaje. "Ważne było dla mnie, aby podkreślić ich kolekcję bez obciążania jasnej i współczesnej atmosfery przestrzeni".

Projekt: Julia Adele Designs; Zdjęcie: Tessa Neustadt

Antyki również nadały ton, jeśli chodzi o odcienie, które Newman wprowadziła do domu. "Aby skupić się na sztuce i antykach, utrzymaliśmy kolory w miarę neutralne, ale użyliśmy kolorów akcentujących, aby zwrócić uwagę na elementy, na których chcieliśmy się skupić" - wyjaśnia.

Idealne tło do rozpoczęcia wyświetlania niektórych z ich najbardziej wyjątkowych znalezisk? Wejście do domu. "Byłam ostrożna w wyborze wyrazistych elementów do tej przestrzeni" - mówi Newman. "Zdecydowałam się na pięknie oprawiony obraz przedstawiający krajobraz i wspaniały drewniany stolik, który nawiązuje do bogatych kolorów obrazu. Kontynuowałam budowanie przestrzeni wokół centralnych elementów, aby nadać domowi spójny charakter."

Salon został zaprojektowany wokół niezwykłego antycznego dywanu klientki, niezwykłego dla swojego rodzaju, ponieważ zawiera tak żywe kolory jak jasny róż, żurawina i teal. Klientka zrównoważyła ten kolorowy element neutralną sofą z łatwego w czyszczeniu szenilu.

Projekt: Julia Adele Designs; fot: Tessa Neustadt

"Zabudowa była okazją do zaprezentowania osobowości i kolekcji klientów" - dzieli się Newman. "W szczególności, podkreśla ich przedmioty Lalique i kolekcję kolorowego szkła Galle".

Projekt: Julia Adele Designs; Zdjęcie: Tessa Neustadt

Ponieważ jej klienci przywieźli ze sobą tylko swoje dzieła sztuki, dywany i antyczne dekoracje, Newman była w stanie zdobyć wiele własnych elementów. Jeden z jej ulubionych? Stół jadalniany Calligaris. "Uwielbiam to, jak blat stołu unosi się na nogach, co nadaje mu niesamowitej lekkości" - mówi.

Sama jadalnia wychodzi na plac parkowy, a Newman docenia to, jak stół uzupełnia ten widok. "Choć wygląda jak marmur, w rzeczywistości jest o wiele bardziej przyjazny dla użytkownika i jest ceramiczny z hartowanego szkła, które subtelnie odbija drzewa na zewnątrz" - dodaje.

Projekt: Julia Adele Designs; fot: Tessa Neustadt

Oprawa oświetleniowa pokoju, dawny element z Hubbardton Forge, "naprawdę odzwierciedla podejście, jakie przyjęłam w stosunku do całego domu," dzieli się Newman. "Jest czysty, prosty, ale z doskonałymi detalami. Ta oprawa oświetleniowa została wykonana ręcznie na zamówienie w Vermont i uosabia długą tradycję fachowego rzemiosła."

W strefie barowej, lustro było gwiazdą przedstawienia. "Zakochałem się w nim, a ono musiało mieć swoją własną, dedykowaną przestrzeń" - mówi Newman. "Lustro odzwierciedlało przejście na nowoczesny, lżejszy styl życia. Zostało umieszczone starannie, aby podkreślić dzieła sztuki w salonie, z których wszystkie mają złote ramy, takie jak lustro."

Projekt: Julia Adele Designs; Zdjęcie: Tessa Neustadt

W kuchni Newman umiejętnie dobrał elementy, które stanowią ukłon w stronę innych pomieszczeń w domu. "Niebieskie aksamitne stołki odzwierciedlają poduszki akcentujące w salonie, marmurowy blat nawiązuje do marmurowego blatu stołu jadalnego, a lampy wiszące uzupełniają oświetlenie jadalni" - zauważa. "Kiedy pracujemy z otwartymi planami pięter, ważne jest, aby przestrzenie przepływały".

Projekt: Julia Adele Designs; fot: Tessa Neustadt

Newman zaprojektowała główną sypialnię wokół antycznego dywanu. "Starałam się, aby żaden z pozostałych elementów nie był zbyt ciężki lub rozpraszający, aby dywan mógł się wyróżniać" - mówi. "Jednak w całej przestrzeni znajdują się przemyślane detale, w tym rama łóżka wykonana z litego drewna orzechowego, szafka nocna z marmurowymi uchwytami i oprawione w ramki wielopokoleniowe rodzinne zdjęcia profilowe".

Dom jest funkcjonalny, wygodny i całkowicie osobisty. Wszystko ma swoje znaczenie.

Projekt: Julia Adele Designs; Fot: Tessa Neustadt

Chociaż połączenie antyków i współczesnych znalezisk wymagało starannego przemyślenia i zaplanowania, Newman odniosła ogromny sukces tworząc przestrzeń, która odzwierciedla pasje jej klientów, jednocześnie spełniając ich codzienne potrzeby.

"Moi klienci mówią, że ich kolekcja sztuki i antyki są bardziej doceniane i wyglądają lepiej w tej przestrzeni niż w ich tradycyjnym domu, w dużej mierze dlatego, że projekt domu miał na celu zwrócenie uwagi na te przedmioty" - mówi. "Mówią również, że dom jest funkcjonalny, wygodny i całkowicie osobisty. Wszystko ma znaczenie".

Ten zabytkowy dom w Maryland został na nowo wymyślony dla nowoczesnej rodziny