Przez wiele miesięcy pożądałam filigranowego sekretarzyka z World Market, ale biorąc pod uwagę, że nie miałam gdzie go postawić, powstrzymywałam się od tego - to znaczy do czasu, aż ten przedmiot trafił na wyprzedaż. Wiedziałam, że musi być jakiś sposób, aby wkomponować to piękne biurko w moje małe mieszkanie, i wtedy przyszło mi do głowy: ten przedmiot z pewnością mógłby pełnić funkcję stolika barowego.

Lauren Zillinger dla Laura Metzler Photography

Kupiłam biurko na lokalnym targu World Market, spędziłam kilka minut na jego złożeniu, a następnie od razu zabrałam się za stylizację. W porównaniu z biurkami typu sekretarzyk, wyposażonymi w wysokie, przypominające szafki półki i szuflady, to biurko nie ma zbyt wielu udogodnień.

Na górze znajdują się dwie małe szuflady, ale nie ma tam zbyt wiele miejsca do przechowywania, więc niestety nie jestem w stanie nigdzie w środku przechowywać mojej zastawy barowej. Zamiast tego, zrobiłem użytek z górnej części "hutch" część biurka i używane, że do wyświetlania kilku ulubionych kawałków akcentu, ale jeśli jesteś bardziej do funkcjonalności, należy pamiętać, że ta powierzchnia będzie również zrobić wielkie miejsce do ustawienia butelek.

Lauren Zillinger dla Laura Metzler Photography

Następnie ustawiłam kilka butelek z likierem na jednej z moich ulubionych marmurowych tac, dodałam kilka książek związanych z koktajlami i ustawiłam dwa ulubione kieliszki, aby stworzyć małą aranżację gotową na przyjęcie. Proste, ale słodkie i stylowe.

Nie jestem bynajmniej jedyną osobą, która pomyślała o wykorzystaniu sekretarzyka jako domowego baru. Poniżej znajdziesz kilka inspirujących zdjęć od projektantów, nad którymi nie mogę przestać się zachwycać.

Projektantka Zoe Feldman zdecydowała się dodać wysokie biurko sekretarskie do szeregowca w Waszyngtonie, gdzie służy jako luksusowa szafka barowa. Biurko można schludnie zamknąć, gdy nie jest używane, a jednocześnie zapewnia dużo miejsca na wszelkiego rodzaju niezbędne do rozrywki przedmioty.

Projekt: Zoe Feldman; Zdjęcie: Stacy Zarin Goldberg

Blogerka Heather Metzler z Southern State of Mind przekształciła antycznie wyglądający przedmiot w dobrze zorganizowaną stację barową, w której eksponuje wszystkie rodzaje kieliszków do koktajli i różnorodne trunki.

Heather Metzler

Ta aranżacja autorstwa projektantki Cindy Witmer udowadnia, że nawet małe przedmioty - takie jak mój - mogą wyglądać pięknie z małą ławką schowaną pod spodem i mnóstwem dzieł sztuki i akcentów w pobliżu. Duża taca jest jednocześnie funkcjonalna i stylowa.

Kerry Kirk

Jak stylizować wózek barowy, aby nie sprawiał wrażenia podstawowego?