Okna wykuszowe są wspaniałym detalem architektonicznym, który zalewa pokój światłem. Wystające z obwodu pokoju, składają się z dużego okna obrazu flankowane przez dwa mniejsze okna skośne, tworząc mały zakątek, który można włączyć do przytulnego miejsca do siedzenia, lub minimalnie ozdobione, aby stworzyć dramatyczny punkt centralny, który przypomina, aby wziąć krótką chwilę, aby cieszyć się widokiem. Ze względu na ich niekonwencjonalny kształt, a ponieważ praktycznie błagają, aby zwrócić na nie uwagę, ważne jest, aby wybrać zabiegi okienne, które pasują idealnie i odgrywają swoje najlepsze atrybuty.

Wybierz okucia

Po pierwsze i najważniejsze, zanim wybierzesz swoje zasłony, musisz zobaczyć, jaki rodzaj sprzętu Twoje okna będą obsługiwać, lub jeśli istnieje wcześniej istniejący sprzęt, który został już zainstalowany. W zależności od ich wielkości, może być w stanie użyć specjalnego karnisza zaprojektowany tylko dla okien wykuszowych, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie są one jeden rozmiar pasuje do wszystkich, więc należy zmierzyć co najmniej dwa razy przed zamówieniem jednego.

Dodatkowo, zbadaj otaczające ściany i ramy okienne, aby zobaczyć, jak wytrzymałe są, i jaki rodzaj śrub, haków i kotwic będziesz potrzebował do wsparcia ciężaru jakichkolwiek zasłon, które wybierzesz.

10 stylowych miejsc dla sprzętu domowego

Rozważ prywatność

Duże okna wykuszowe pozwalają cieszyć się widokiem na zewnątrz, ale jako duży plus, jak to jest, jest też duży minus: tak jak można zobaczyć na zewnątrz, inni ludzie mogą zobaczyć w. Jeśli okna wykuszowe znajdują się na pierwszym piętrze i nie mieszkasz kilometry od najbliższego sąsiada, rozważ sparowanie zasłon z żaluzjami lub roletami, powieś zasłonę prywatności, którą można schować za oknami, gdy chcesz się rozkoszować widokiem, lub wybierz pełnowymiarowe funkcjonalne zasłony, które można otwierać i zamykać.

Oceniaj światło słoneczne

Czy Twoje okno wykuszowe znajduje się w sypialni? W tym przypadku, będziesz chciał dowiedzieć się, jak kontrolować ilość światła słonecznego, które przychodzi do pokoju, i może zablokować jasne światła zewnętrzne w nocy.

Nawet jeśli twoje okno wykuszowe nie jest w sypialni, powinieneś zwrócić uwagę na jego ekspozycję na słońce przed zakupem zasłon. Jeśli okno stoi przed bezpośrednim światłem słonecznym przez cały dzień, meble, dywany i, tak, zasłony mogą skończyć się blaknięcie w czasie. Bezpośrednie światło słoneczne ekspozycja także znacząco ogrzewa pokój, który mógł być mile widzianą rzeczą w zimie, ale podnosi twój klimatyzację koszty w lecie.

Wybierz przewagę formy nad funkcją

Czy jest jakiś wzór, styl lub projekt, w którym już się zakochałeś, zanim pomyślałeś o okuciach, prywatności lub świetle słonecznym? Cóż, nie musisz rezygnować z marzeń o zasłonach okiennych - wystarczy, że się do nich dostosujesz. Traktuj falbany, zasłony kawiarniane lub lekkie, dekoracyjne zasłony tak, jakby były niekompletne, dopasowując do nich funkcjonalne osłony okienne, takie jak rolety lub żaluzje o komplementarnych kolorach i detalach stylistycznych.

Ta przyjazna dla milenialsów marka sprawia, że niestandardowe zasłony okienne są łatwe i przystępne cenowo

Opraw przestrzeń

Małe okna wykuszowe tworzą przytulne miejsca, w których można się zatrzymać i zrelaksować; duże mogą otworzyć wystarczająco dużo przestrzeni, aby poczuć się jak w oddzielnym pokoju. Pomyśl o tym, jak używasz obszaru otaczającego okno wykuszowe i jak zasłony muszą się do niego odnosić. Cafe zasłony są słodkim dodatkiem do osobliwego obszaru czytania, lub w przytulnym kuchennym kąciku śniadaniowym. W salonach, przestrzeń wokół okna wykuszowego może być pozostawiona pusta, abyś mógł skupić się na widoku na zewnątrz, a zasłony mogą być traktowane prawie jak rama obrazu.

Jak wybrać zasłony okienne, które na pewno pokochasz