Czy wiesz, że istnieją płytki ceramiczne i porcelanowe, które wyglądają „jak drewno”? Płytki ceramiczne w tym stylu, to nowy alternatywny produkt, który zyskuje coraz większą popularność.

Opcje płytek według koloru.

Płytki są dostępne w różnych kolorach i fakturach, imitując prawie wszystkie rodzaje drewna, w tym kasztan, klon, dąb, mahoń i teak. Różnią się też wielkością, są kwadratowe i prostokątne o różnych proporcjach boków. W zależności od jakości marki płytek na pierwszy rzut oka trudno powiedzieć, że podłoga jest ceramiczna, a nie drewniana. Niektóre płytki są nawet specjalnie postarzane lub mają „odrapany” wygląd.

Opcje układania płytek o fakturze drewna.

Możesz umieścić płytki na tradycyjnych podłogach z twardego drewna lub stworzyć własny, niestandardowy wzór. Jeśli jesteś fanem parkietów, płytki te mogą być alternatywą przy wyborze nowej podłogi. A pomysły na układanie płytek podłogowych w kuchni lub w innym pomieszczeniu są bardzo różnorodne, podobnie jak płytki. Płytki ceramiczne drewnopodobne są nie tylko łatwe w czyszczeniu, ale także łatwe w dezynfekcji, dzięki czemu są idealnym wyborem do kuchni czy łazienki. Dodatkowym atutem w kuchni i łazience jest ciepły wygląd takich płytek imitujących drewno, które jednocześnie są odporne na zalanie wodą. Kolejną zaletą takich płytek jest to, że są trwałe i bardzo odporne. Nie będziesz mieć również problemu z blaknięciem w miejscach gdzie występuje dużo światła słonecznego. Płytki ceramiczne, które są podobne do drewna, ale w przeciwieństwie do naturalnego drewna, są odporne na:

• ogień;

• wilgotność;

• szkody spowodowane przez szkodniki;

• uszkodzenia spowodowane agresywnymi chemikaliami;

• zadrapania.

Nie ma również potrzeby stosowania filcowych poduszek pod meblami, aby zapobiec zarysowaniom.

ceramiczne drewno

Zastosowanie

Koszt płytek ceramicznych, które wyglądają jak drewno, różni się w zależności od producenta. Ponadto jedną z zalet jest to, że jeśli płytka ulegnie uszkodzeniu z czasem, można ją usunąć i wymienić, co jest znacznie trudniejsze w przypadku drewnianej podłogi. W związku z tym koszt wszelkich niezbędnych napraw będzie znacznie niższy. W obszarach, w których musisz użyć fugi, upewnij się, że fuga jest ciemniejsza niż płytka, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd. Płytka imitująca drewno (parkiet ceramiczny) to wyjątkowa wykładzina, która łączy w sobie dwa najpopularniejsze materiały podłogowe.

Płytki imitujące drewno dostępne są w szerokiej palecie kolorów, można znaleźć nawet odcienie niedostępne dla naturalnego drewna. Chociaż najpopularniejsze powłoki są brązowe, beżowe lub czarne. Te odcienie wyglądają bardzo reprezentacyjnie. A czarne płytki podłogowe nadają pomieszczeniu wyjątkowy i egzotyczny charakter. Parkiet ceramiczny może imitować nawet bardzo drogie rodzaje drewna, takie jak teak. Chociaż imitacja bardziej pospolitego drewna, takiego jak jesion czy sosna, jest również bardzo popularna. Ceramiczny parkiet z efektem starzenia pomoże nadać pomieszczeniu szczególny szyk; taka powłoka będzie wyglądać szczególnie dobrze w pomieszczeniach klasycznych i rustykalnych.

Płytki drewnopodobne można zastosować zarówno w obszarach mieszkalnych, jak i publicznych, takich jak restauracje, biura i hotele. Ze względu na wysoką odporność na wilgoć i ciepło parkiet ceramiczny jest doskonałą alternatywą dla drewna w łazience i kuchni. Ze względu na spektakularny wygląd powłoka taka świetnie sprawdzi się również do wykończenia podłogi w salonie czy sypialni. Być może główną zaletą takiej wykładziny podłogowej jest to, że przy użyciu materiałów syntetycznych, które są przyjazne dla środowiska, nie powodujemy szkód w przyrodzie w postaci wycinki lasów.