Święta Bożego Narodzenia to z pewnością wspaniały czas na spędzanie ich w gronie rodzinnym. Jeśli Twoi starsi lub niepełnosprawni krewni mają trudności z poruszaniem się po Twojej łazience, mamy kilka szybkich i łatwych sposobów na dostosowanie jej do ich potrzeb.

W VictoriaPlum.com wierzymy, że każdy powinien mieć możliwość korzystania ze stylowej i niedrogiej łazienki. Jako część naszej oferty łazienek dostępnych dla osób niepełnosprawnych, odkryjesz szeroki wybór produktów, które pomogą Ci stworzyć łazienkę integracyjną, która wzmocni pozycję osób mających problemy z poruszaniem się, niezależnie od tego, czy są to osoby niepełnosprawne czy w podeszłym wieku.

W tym wpisie przyjrzymy się kilku prostym sposobom na dostosowanie łazienki do potrzeb starszych lub niepełnosprawnych gości, przy jednoczesnym zachowaniu stylowej i funkcjonalnej łazienki rodzinnej, z której każdy może korzystać.


Przystosuj swoją łazienkę za pomocą nadmuchiwanego podnośnika wannowego i poduszki kąpielowej Mangar

Nadmuchiwany podnośnik wannowy i poduszka kąpielowa firmy Mangar to idealne rozwiązanie dla osób, które mają trudności z wchodzeniem i wychodzeniem z wanny.

Ten innowacyjny i lekki produkt jest nadmuchiwany za pomocą pompki zasilanej bateriami, dzięki czemu użytkownik może delikatnie usiąść na miękkiej, wypełnionej powietrzem poduszce. Następnie poduszka powoli opróżnia się, opuszczając użytkownika do wanny. Dla większego komfortu oparcie może pozostać nadmuchane. Gdy nadejdzie czas wyjścia z wanny, można ją ponownie napompować, podnosząc użytkownika na wysokość krawędzi wanny, co oznacza, że nie trzeba się wspinać, co znacznie zmniejsza ryzyko potknięć lub upadków.

Wspaniałą cechą tego produktu jest to, że nie wymaga on żadnych większych zmian w łazience. Poduszkę mocuje się bezpiecznie do wanny za pomocą przyssawek, a całość można zdjąć lub założyć w ciągu kilku sekund, dzięki czemu Ty i Twoja rodzina możecie normalnie korzystać z wanny.

Poduszka jest obsługiwana za pomocą w pełni wodoodpornego pilota i nie ma ryzyka utknięcia w wannie, ponieważ poduszka opróżnia się tylko wtedy, gdy ma wystarczająco dużo siły, aby ponownie się napompować. Proste rozwiązanie często spotykanego problemu.


Zamontowanie poręczy

Poręcz ułatwia poruszanie się starszym krewnym, którzy mają problemy z poruszaniem się, i może być niezbędna dla osób niepełnosprawnych.

Może to być prosty przypadek dodania poręczy na ścianie obok wanny, aby ułatwić wchodzenie i wychodzenie, lub obok prysznica. Jednak aby ułatwić sobie wejście do toalety, możesz potrzebować większej poręczy dla gościa.

Składana poręcz może być idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli szukasz bardziej dyskretnego rozwiązania. W ofercie AKW Onyx i Ideal Standard Concept Freedom znajdują się poręcze, które wyglądają stylowo i są składane, gdy nie są używane.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, możesz wymienić swoją obecną toaletę na toaletę o komfortowej wysokości. Dzięki nieco wyższej misce i sedesowi, osobie mającej problemy z poruszaniem się może być łatwiej usiąść i wstać z takiej toalety.


Odciążenie dzięki siedzisku prysznicowemu

Dla osób mających problemy z poruszaniem się, stanie pod prysznicem może być trudnością. Dlaczego więc nie pozwolić im odciążyć stóp za pomocą siedziska pod prysznicem?

Do wyboru są dwie opcje. Jeśli przystosowujesz dom dla gościa na krótki okres czasu, dobrym pomysłem może być zainwestowanie w wolnostojące siedzisko prysznicowe, takie jak te dostępne w AKW Medicare. Jeśli jednak twój gość będzie przebywał dłużej lub częściej, opłaca się zainstalować siedzisko składane. Wspaniałą rzeczą jest to, że do wyboru jest wiele stylowych wzorów, które będą pasować do Twojego wystroju. Gdy nie są używane, można je po prostu złożyć i nie przeszkadzają.


Baterie i prysznice o wysokim kontraście

Osobom niedowidzącym z pewnością pomoże, jeśli krany i prysznic będą kontrastować z pozostałymi elementami wystroju łazienki. Jeśli umywalka i ściany są białe, dlaczego nie zastąpić zwykłych chromowanych kranów czarnymi? Można to zrobić również w przypadku pryszniców, a nawet akcesoriów, ułatwiając gościom ich lokalizację.

W naszej kolekcji Spencer znajdziesz szereg specjalnie wykończonych baterii, pryszniców i akcesoriów.

Aby uzyskać bardziej trwałe rozwiązanie, można dodać cyfrowy system prysznicowy, który można łatwo ustawić na idealną temperaturę. Spłuczka toaletowa z czujnikiem ruchu również ogranicza konieczność kręcenia się i przekręcania.


Więcej pomysłów na dostosowanie łazienki

To tylko kilka drobnych sposobów na dostosowanie łazienki do potrzeb osób starszych lub niepełnosprawnych w te święta. Więcej pomysłów i porad znajdziesz na naszej stronie poświęconej samodzielnemu życiu. Możesz też zajrzeć do któregoś z poniższych artykułów:

  • Jak urządzić stylową łazienkę dla starszego krewnego
  • Jak urządzić stylową łazienkę dla osoby na wózku inwalidzkim
  • Jak urządzić stylową łazienkę dla osoby niedowidzącej?
  • Wskazówki dotyczące stylizacji łazienki dla osób żyjących niezależnie
  • Szybkie rozwiązania dla łazienek dostępnych dla osób na wózkach inwalidzkich

Sklep Independent Living

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie łazienek z serii Independent Living? Po prostu kliknij na poniższy obrazek, aby rozpocząć przeglądanie.