Remont, renowacja lub rozpoczęcie urządzania łazienki od podstaw może być naprawdę trudnym zadaniem, dlatego ten wpis na blogu będzie bardzo przydatny.

Ze względu na swój zwarty charakter, łazienki z łazienkami wymagają skrupulatnego planowania, dzięki czemu można wykorzystać każdy centymetr kwadratowy tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Poniżej przedstawiamy wskazówki, które powinny Ci pomóc.


Asortyment akcesoriów

Akcesoria są niezbędnym elementem, gdy chcesz poprawić funkcjonalność swojej łazienki. Stanowią one nie tylko estetyczny dodatek, ale również spełniają swoją funkcję. Warto zwrócić uwagę na uchwyty na szczoteczki do zębów, mydelniczki i ozdobne dekoracje na parapetach lub półkach.

Aby uzyskać modny wygląd, warto wybrać czarne akcesoria, takie jak te z naszej oferty akcesoriów Spencer.


Toalety wiszące

Te toalety są świetne, małe, stylowe i pozwalają na uzyskanie jednolitego, niezakłóconego wyglądu. Idealnie nadają się do apartamentów, w których jest mało miejsca, są łatwiejsze w czyszczeniu i nie ograniczają dostępu do innych elementów łazienki.

Toaleta wisząca Beaumont łączy w sobie zarówno współczesny, jak i tradycyjny styl i może być uzupełniona o pasujący bidet wiszący.


Podgrzewane wieszaki na ręczniki

Zamiast nieporęcznych kaloryferów, które wystają z pomieszczenia, dlaczego nie zamontować na ścianie wieszaka na ręczniki? Doskonale wykorzystują one wysokość łazienki, zapewniając więcej miejsca do podgrzewania ręczników, a ponadto same w sobie są stylowym elementem wyposażenia - dodają nowoczesności do Twojego stylu aranżacji.

Ogrzewany wieszak na ręczniki Saba jest dostępny w kompaktowych rozmiarach - idealny do łazienki.


Szafki lustrzane

Szafki na lustro to kolejny świetny sposób na zagospodarowanie przestrzeni poprzez bardziej efektywne wykorzystanie czegoś, co większość z nas ma w łazience: lustra. Zapewniają one dodatkowe miejsce do przechowywania, a także ukrywają przedmioty przed wzrokiem, jednocześnie dając łazience lustro, w którym można sprawdzić swój wygląd.

Mogą być również wyposażone w lampki wbudowane w lustro, które zapewniają skupienie i lepszą widoczność. Ta cecha z pewnością przyda się podczas nakładania makijażu, zakładania szkieł kontaktowych lub po prostu ogólnego sprawdzania siebie.

Elegancka i stylowa szafka z lustrem zapewni lepsze oświetlenie, a jednocześnie dostarczy bardzo potrzebnego miejsca do przechowywania.


Umywalki narożne

Dlaczego nie wykorzystać ciasnej przestrzeni, wybierając umywalkę narożną? Są one nieco mniejsze, dzięki czemu pomagają uwolnić przestrzeń, zapewniając Dzięki temu można wykorzystać każdy dostępny centymetr przestrzeni. A najlepsze jest to, że można je umieścić w pobliżu innych urządzeń, nie ograniczając dostępu do nich.

Ale dlaczego na tym poprzestać? Umywalki montowane na ścianie oferują jeszcze większą wydajność i Mogą otworzyć pomieszczenie o wiele lepiej niż standardowe szafki na nóżkach. Alternatywą są szafki z półkami, które mogą zwiększyć ilość miejsca do przechowywania, ale mogą wymagać nieco większego pomieszczenia, aby wygodnie je dopasować.

Narożnik i umywalka Camberley w kolorze satynowej szarości efektywnie wykorzystują przestrzeń, w komplecie z szafką do przechowywania.


Prysznice i wanny

W małych łazienkach oczywistym rozwiązaniem jest wolnostojąca kabina prysznicowa, a preferowanym wyborem są małe, prostokątne szafki. Jeśli jednak masz do dyspozycji nieco więcej miejsca, możesz rozważyć wannę narożną z baterią prysznicową. narożną wannę z baterią prysznicową. Dzięki temu zwolnisz miejsce na środku pomieszczenia, co zapewni Ci swobodny dostęp, a jednocześnie pozwoli zmieścić pozostałe elementy zestawu łazienkowego. Pozostałe elementy zestawu łazienkowego zmieszczą się bez problemu.

Ta francuska łazienka w stylu florystycznym pokazuje, że styl można osiągnąć na małej przestrzeni.


Pomysły i porady dotyczące małych łazienek

Zajrzyj do naszego działu "Małe przestrzenie", gdzie znajdziesz przewodniki po stylach, inspiracje i porady dotyczące wszystkich rodzajów małych łazienek, od łazienki po szatnię.