Dowiedz się, jak naprawić lodówkę z naszego łatwego do naśladowania przewodnika. Pokażemy Ci podstawowe naprawy urządzeń, naprawy lodówek i znaki, że nadszedł czas, aby zadzwonić do profesjonalisty.

Lodówki ciężko pracują dzień i noc, aby utrzymać chłód w żywności. Jeśli Twoja przestanie działać prawidłowo, nie rezygnuj od razu ze starego modelu. Najpierw wypróbuj te wskazówki dotyczące serwisowania lodówek.

Należy pamiętać, że samodzielne naprawy urządzeń domowych różnią się stopniem trudności w zależności od poziomu umiejętności. Jeśli nie czujesz się komfortowo pracując z elektrycznością, ogranicz się do problemów mechanicznych, takich jak zatkany odpływ lub zablokowany wentylator silnika. Problemy chłodnicze, takie jak niski poziom gazu, zatkana rurka kapilarna lub uszkodzona sprężarka, są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów, ponieważ wymagają specjalnej wiedzy i narzędzi. Jeśli próbowałeś sugestie podane tutaj, a Twoja lodówka nadal nie chłodzi prawidłowo, zadzwoń do lokalnego serwisanta.

Jeśli jedzenie nie jest tak zimne, jak powinno być

Oczywiście najczęstszym znakiem, że Twoja lodówka lub zamrażarka nie działa prawidłowo jest jedzenie, które nie jest tak zimne, jak powinno być. Według Pete Argos, appliance repairman i autora e-booka Appliance Repair Made Easy & Cheap, pierwszym krokiem w naprawie lodówki jest dowiedzieć się, czy problem jest wynikiem kompresora, odszraniania lub problemu z cyrkulacją powietrza. "Jeżeli oba chłodziarka i chłodnia dostają cieplej, then ja jest prawdopodobny termostatem lub kompresor problemem," Argos mówi. "Jeśli tylko lodówka staje się cieplejsza, to najprawdopodobniej jest to problem automatycznego odszraniania lub cyrkulacji powietrza". Awaria odszraniania spowoduje również gromadzenie się lodu na ścianach lub podłodze zamrażarki. Jeśli ustalisz, że problem jest kwestią odszraniania, Argos zaleca rozpoczęcie naprawy lodówki przez odłączenie lodówki i pozostawienie otwartych drzwi na 24 godziny. (Dla bezpieczeństwa żywności, upewnij się, aby usunąć zawartość i znaleźć alternatywne miejsce przechowywania, które będzie utrzymywać żywność w temperaturze lodówki). Następnie należy zresetować oba regulatory temperatury do ustawień środkowych i ponownie podłączyć lodówkę. "Lodówka powinna powrócić do normalnej temperatury w ciągu jednego dnia", mówi. "Jeśli problem z odszranianiem pojawi się ponownie w ciągu dwóch tygodni, trzeba będzie wezwać serwisanta".

lodówka

Jeśli chcesz zapobiec przyszłym problemom

Argos oferuje te wskazówki, aby utrzymać lodówkę działającą prawidłowo - nawet jeśli problem nie występuje w tej chwili. Łatwiej jest zapobiegać awariom niż całkowicie naprawiać lodówki.

  • Należy regularnie czyścić cewki skraplacza, znajdujące się pod lub za lodówką, za pomocą szczotki i odkurzacza na mokro/sucho.
  • Sprawdza skraplacz chłodzący wentylator, umieszczający za lodówką blisko dna, dla jakaś przeszkód.
  • Czyści drzwi uszczelki z ciepłą, mydlastą wodą i sprawdza dla wielkich pęknięć lub rozdarć. W razie potrzeby wymienić.
  • Trzymaj żywność i opakowania z dala od otworów wentylacyjnych. "Przepełniona lodówka lub zamrażarka może ograniczyć prawidłowy przepływ powietrza", mówi Argos.

Dowiedz się więcej na: http://ccglublin.pl/