Drewniane szafki są klasyczną cechą w każdej kuchni. Kiedy barwione lub utrzymywane naturalne, drewniane szafki para z prawie każdym stylu dekoracji, co czyni je popularnym wyborem szafki dla właścicieli domów. Chociaż większość szafek są wykonane z twardego drewna, materiały te są często stosowane jako forniry na podłożu, takich jak sklejka, w celu zmniejszenia kosztów. Alternatywy dla drewna, takie jak laminat i Thermofoil, zapewniają inną opcję materiału szafki, która oferuje wygląd twardego drewna dla jeszcze niższych kosztów.

Zanim wybierzesz drewniane szafki, wiedz, że mogą się one łatwo wypaczać wraz ze zmianą zawartości wilgoci. Dlatego ważne jest, aby drewno było wykończone ze wszystkich stron zanim opuści fabrykę. Niedokończone szafki powinny być wykończone na miejscu tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec wypaczaniu. Szafki fornirowane są bardziej stabilne niż z litego drewna w miejscach o wysokiej wilgotności. Podążaj za mną, aby dowiedzieć się więcej o różnych typach szafek, w tym odmianach drewnianych szafek i alternatywach, takich jak laminowane szafki kuchenne.

Rodzaje drewnianych szafek

Szafki drewniane zakres w kolorze i stylu na podstawie materiału. Opcje obejmują dąb, klon, hikorię, wiśnię, brzozę, jesion i sosnę. Sprawdź nasz przewodnik do szafek drewnianych poniżej, aby zobaczyć czynniki różnicujące dla każdego typu materiału.

1. Czerwony Dąb Wood Cabinets

Czerwony dąb jest silny, trwały i stosunkowo niedrogi dla drewnianych szafek kuchennych. Dostępny w szerokiej gamie stylów i wykończeń, posiada wyraźne wzory ziarna i jest najczęściej używany do tradycyjnych stylów szafek. To drewno jest opcją dla zapasów, pół-custom, i niestandardowe wykonane szafki.

2. Biały Dąb Wood Cabinets

Biały dąb jest tak samo trwały jak jego czerwony odpowiednik i nieco mocniejszy. Z więcej złotych tonów, biały dąb ma subtelniejsze ziarno i jest często ćwierć-sawn dla niestandardowych szafek, zwłaszcza dla Arts and Crafts lub okres wygląd. Ogólnie rzecz biorąc, biały dąb jest dostępny tylko jako opcja na zamówienie.

szafka

3. Szafki drewniane z twardego klonu

Twardy klon jest drobnoziarnisty i jasny kolor drewna nieco droższe niż dąb, ale mniej gęste. Popularny wybór dla semi-custom i niestandardowych szafek, klon może być barwione, ale to jest najczęściej ubrany z jasnym lub naturalnym wykończeniem, aby osiągnąć światło, współczesny wygląd.

4. Hickory Wood Cabinets

Hickory, widziane na wyspie tej kuchni, jest lżejszy niż dąb, ale jest podobny w wzór ziarna i wytrzymałość. Ten kremowy, blady żółty drewno może być barwione, jednak, jak klon, jego blond odcienie są najczęściej uzupełnione jasnym lub naturalnym wykończeniem. Lending się dobrze do rustykalnych kuchni w stylu farmhouse, hickory jest rzadkim wyborem dla niestandardowych i pół-niestandardowych szafek.

5. Szafki z drewna wiśniowego

Szafki kuchenne z drewna wiśniowego są wystarczająco twarde, aby wytrzymać uderzenia i marring. Elegancki i formalny, gdy używany do niektórych tradycyjnych stylów, wiśnia wszechstronność projektu może również dać kuchni współczesnej osobowości. Gładkie, drobnoziarniste drewno ma czerwony do czerwono-brązowego tonu, który ciemnieje z wiekiem. Ten materiał szafki jest często barwiony dla jednolitości koloru.

6. Szafki z drewna brzozowego

Brzoza jest trwałym, drobnoziarnistym drewnem, które jest nieco ciemniejsze niż klon. Bierze wykończenia dobrze i może maskować jako droższe drewno. Po zabarwieniu, może osiągnąć dobry "faux" wiśni lub klonu wygląd. Podatne na pewne nieregularne barwienie, brzoza jest stosunkowo niedrogim wyborem drewna zarówno w magazynie, jak i pół-wykonawczych liniach.

7. Szafki z drewna jesionowego

Jesion jest podobny w wytrzymałości i trwałości do dębu, ale ma jasny kolor i bardziej wyrazistą sylwetkę. Ten prosty-grain tarcica nabiera współczesnego charakteru, gdy jest on podany jasne lub naturalne wykończenie. Jego dostępność jest ograniczona w liniach semi-custom i jest częściej postrzegane w niestandardowej pracy szafki kuchenne.

8. Sosnowe szafki drewniane

Sosna jest tylko miękkie gatunki drewna powszechnie stosowane do szafek, i to wgniecenia łatwiej niż twardego drewna. To bladożółte drewno, przedstawione na wyspie i suficie tej kuchni, może być barwione, i często posiada sęki używane do podkreślenia tradycyjnych i wiejskich stylów. Wschodnia biała sosna i zachodnia biała sosna znajdują się w wybranych liniach semicustom.

Cechy szafek drewnianych do rozważenia

Przy podejmowaniu decyzji pomiędzy kilkoma opcjami, weź pod uwagę poniższe czynniki, aby pomóc Ci wybrać najlepszy materiał na szafki.

Usłojenie: Z wyjątkiem bardzo wysokiego końca, fornirowane szafki prawdopodobnie dadzą ci lepsze dopasowanie ziarna niż szafki z litego drewna. Kolor: Nie zawsze jesteś przywiązany do naturalnego koloru drewna. Bejca może replikować kolor klonu na podstawie brzozy, na przykład. Malowanie drewnianych szafek jest również zawsze opcją. Konstrukcja: Szuflady szafek drewnianych mogą być skonstruowane przy użyciu kołków lub kołków, jak również na jaskółcze ogony. Szuflady z jaskółczymi ogonami są generalnie trwalsze, ale zużywają więcej drewna do produkcji i dlatego są droższe.

Wytyczne dotyczące kosztów szafek drewnianych

Drewno lub drewno i sklejka szafki zaczynają się od około 100 dolarów za liniową stopę, zwłaszcza w magazynie i pół-niestandardowych sferze. Koszt może wzrosnąć do ponad 300 dolarów za liniową stopę dla najrzadszych drewna, niestandardowych wzorów, i tak dalej. Szafki, które nie są z litego drewna lub forniru jest ogólnie laminat lub Thermofoil, z których oba są stosowane do substratów. Laminat i Thermofoil są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, w tym niektóre imitujące drewno.

Rodzaje alternatywnych rozwiązań dla drewna

Laminaty składają się z trzech warstw nasyconych żywicą: warstwy bazowej z papieru, warstwy zadrukowanej i kolorowej (często wyglądającej jak drewno) oraz ochronnej warstwy przezroczystej. Ciepło i ciśnienie łączą laminat z podłożem. Ciężar podłoża sprawia, że szafy z laminatu są cięższe niż te wykonane z drewna. Laminat jest używany do pokrycia zewnętrznych powierzchni szafek, frontów i grzbietów drzwi oraz niektórych powierzchni wewnętrznych. Laminaty wysokociśnieniowe są trudne do uszkodzenia, dzięki czemu powierzchnie pionowe mają taką samą trwałość jak blaty. Laminaty niskociśnieniowe, zwane również melaminowymi, są mniej odporne na uderzenia niż laminaty wysokociśnieniowe i mają tendencję do pękania i odpryskiwania. Zastosowanie lepszych podłoży zmniejsza te problemy.

Thermofoil to folia winylowa nakładana na podłoże za pomocą ciepła i ciśnienia. Proces aplikacji sprawia, że Thermofoil bardziej przypomina detale drewniane niż laminat. Najczęściej białe lub migdałowe, szafki Thermofoil są łatwe w pielęgnacji i mniej prawdopodobne jest, że będą pękać niż malowane szafki.

Cechy alternatywnego drewna do rozważenia

Laminat i Thermofoil mają swoje zalety. Zachowaj te rozważania w umyśle przy wyborze tego typu materiału szafki.

Dostępność: Laminat i Thermofoil szafki są łatwo dostępne w centrach domowych, a nawet niektóre assemble-it-yourself sklepach domowych. Jeśli potrzebujesz nowych szafek w pośpiechu i nie masz zbyt wiele do wydania, te materiały szafki mogą być dobrym wyborem. Trwałość: Konstrukcja szafek z płyty wiórowej nie jest tak mocna jak inne opcje. Stolarka w najtańszych opcjach będzie prawdopodobnie wykorzystywać zszywki, które nie są tak wytrzymałe jak inne opcje konstrukcyjne. Styl drzwi: Twój wybór jest prawdopodobnie ograniczony do płaskiego frontu, chociaż laminat i Thermofoil mogą pomieścić krzywe drzwi z podniesionymi panelami.

Wytyczne dotyczące kosztów alternatywnych rozwiązań drewnianych

Jest to dolna granica opcji szafek w porównaniu do drewna lub okleiny drewnianej. Oczekuj, że zapłacisz 50 do 75 dolarów za stopę liniową za szafki ścienne i dolne wybrane z magazynu. Laminaty wysokociśnieniowe są droższe niż niższe klasy, ale są bardziej trwałe (choć również trudne do naprawy). Thermofoil będzie się wahać w cenie od 35 do 45 dolarów za stopę liniową.

Wyprodukowane produkty drewniane, znane jako substraty, są ukryte za laminatem, folią winylową lub fornirami drewnianymi. Oto różne rodzaje stosowanych materiałów:

Płyta wiórowa jest wykonana z cząstek drewna zmieszanych z żywicą i połączonych przez ciśnienie. Stanowi ona podstawę dla większości szafek pokrytych laminatem i folią winylową. Nowa technologia i ulepszone żywice sprawiają, że płyta wiórowa jest mocnym, niezawodnym materiałem budowlanym. Jednak w słabych gatunkach zawiasy i inne elementy złączne mają tendencję do wypadania, a zbyt cienkie płyty wiórowe wyginają się lub wypaczają pod ciężarem sprzętu kuchennego. Płyta pilśniowa średniej gęstości jest wysokiej jakości materiałem nośnym, wykonanym z mniejszych włókien niż płyta wiórowa. Zapewnia ona doskonałą wytrzymałość na wkręty, czyste krawędzie i wyjątkowo gładką powierzchnię. Dodatkowo jej krawędzie można kształtować i malować. Sklejka powstaje w wyniku laminowania cienkich warstw drewna na przemian z ułożeniem słojów pod kątem prostym. Dzięki zmiennemu kierunkowi słojów sklejka ma jednakową wytrzymałość we wszystkich kierunkach. Warstwy są łączone klejem pod wpływem ciepła i ciśnienia. Cieńsza sklejka jest zwykle używana na plecy szafek; grubsza sklejka tworzy boki.