Mając duży budżet i możliwość zbudowania domu od podstaw, możliwości są nieograniczone. Kiedy więc Jason Gonterman, sam budujący na zamówienie, zwrócił się do projektantki wnętrz Erici Bryen, aby pomogła mu stworzyć współczesną, chłodną rezydencję w Huntington Beach w Kalifornii, żaden pomysł nie był zbyt śmiały.

Po wstępnej budowie, Bryen została pozostawiona z zadaniem przekształcenia przestrzeni o powierzchni 5000 stóp kwadratowych z pięcioma sypialniami i pięcioma i pół łazienkami w nowoczesny, ale ciepły dom odpowiedni dla rodziny. Ostatecznie, potrzeba było 2,2 miliona dolarów, aby stworzyć ten chłodny, wyrafinowany dom, który teraz istnieje. "Styl domu jest współczesny i to zdecydowanie wpłynęło na projekt, który jest nowoczesny, zabawny, z dużą ilością kolorów i osobowością" - mówi Bryen.

Odchodząc od kwintesencji wystroju domu na plaży, którego można by się spodziewać po domu położonym w nadmorskim mieście Huntington Beach, Bryen musiała myśleć nieszablonowo, aby spełnić potrzeby swojego klienta. Zaczynając od zera, dom jest wypełniony całkowicie nowymi meblami i dekoracjami, w tym dziełami takich artystów jak Kelly Wearstler i Nathan Anthony.

"Ten projekt był właściwie bardzo łatwy" - mówi Bryen. ["Gonterman dał mi wolną rękę w realizacji całego projektu. Rzeczy, które większość ludzi by kwestionowała - Jason po prostu pozwolił nam się tym zająć, a dzięki jego chęci i zaufaniu projekt wyszedł niesamowity" - kontynuuje.

Zapraszamy do obejrzenia wnętrza tego wystawnego domu, który jest tak samo wygodny, jak i uderzająco nowoczesny.

 

Od samego początku dom emanuje nowoczesnym i współczesnym stylem. W wejściu od razu witają nas szykowne donice, nowoczesna sztuka i czyste, proste linie. Teksturowany dywan, naturalne światło i świeże rośliny sprawiają, że przestrzeń jest zachęcająca.

 Uderzająco nowoczesna, nastrojowa kuchnia ustępuje miejsca jadalni i salonowi, które łączą się ze sobą dzięki otwartemu planowi podłogi. "Chciałam, aby ta przestrzeń była wyjątkowa, aby odzwierciedlała gust mojego klienta, ale chciałam również, aby była wygodna w codziennym użytkowaniu przez rodzinę" - zauważa projektantka.

Bryen wskazuje również na marmurową płytę kominkową jako jedno z jej największych znalezisk w tym projekcie. "[Okazało się], że jest to wspaniały element dekoracyjny" - mówi.

 Duży wpływ na Bryen miała nowoczesność architektury i wzornictwa domu. Chciała również zrealizować wizję Gontermana, aby stworzyć przestrzeń, która bardziej przypominałaby przytulny hotel butikowy niż tradycyjny dom, a ten formalny salon jest doskonałym przykładem tego, jak udało jej się to osiągnąć.

"Poszliśmy w stronę bardziej nastrojowego, ale zachęcającego klimatu w całym domu" - mówi Bryen. "Nasz klient chciał, aby jego dom ucieleśniał wszystkie jego podróże po świecie i miejski styl życia, który prowadzi, kiedy nie jest na plaży, więc postawiliśmy na ciemniejszą kolorystykę" - kontynuuje. Ciemne panele na ścianach, wzorzyste tapety, odważne niebieskie akcenty i luksusowe tekstury - ta przestrzeń z pewnością oddaje styl, który Gonterman miał na myśli.

 Ta przestrzeń jest uosobieniem współczesnej sypialni. Złoty żyrandol w kształcie kuli zwisa z sufitu nad łóżkiem zaakcentowanym odważną tapetą zaprojektowaną przez Kelly Wearstler i nowoczesną ławką od tej samej projektantki. Wzorzyste zasłony zderzają się z tapetą, tworząc chłodny, eklektyczny wygląd. "Lubię nowoczesny, czysty wygląd z prostymi liniami, ale lubię też mieszać wiele zabawnych wzorów i kolorów" - dodaje Bryen.

 Ta neutralna główna łazienka jest tak kojąca i spokojna, jak to tylko możliwe. Chociaż biała kolorystyka i drewniane akcenty wydają się proste, tekstury i wzory na płytkach oraz materiał, z którego wykonano wannę, sprawiają, że przestrzeń nabiera nowego charakteru. W przeciwieństwie do większości innych pomieszczeń w domu, pojedyncza roślina stanowi jedyny kolorowy akcent w tej spokojnej ucieczce.

 "Układ tego domu jest wspaniały dla rozrywki i ucieleśnia styl życia łączący wnętrze z zewnętrzem" - mówi Bryen. Przykładem może być płynne przejście z kuchni i salonu do przestrzeni życiowych na zewnątrz, w tym baru, stołu jadalnego, basenu i foteli wypoczynkowych. Jest to idealne rozwiązanie dla dużych spotkań.

 Kolejna ciemna i nastrojowa ściana pojawia się w tej zewnętrznej jadalni z krzesłami z niebieskimi akcentami, nowoczesną lampą wiszącą i dużą ilością otwartej przestrzeni. "Jako rodzina, wszyscy zgadzamy się, że wewnętrzna i zewnętrzna część domu jest naszą ulubioną częścią" - mówi Gonterman. "To tutaj spotykają się wszyscy nasi przyjaciele i rodzina" - kontynuuje.

 

Oprócz jadalni na świeżym powietrzu, w domu znajduje się również salon i bar, który wygląda jak coś, co można znaleźć na modnym dachu w Los Angeles lub Nowym Jorku. "Sposób, w jaki została zaprojektowana i urządzona wewnętrzna i zewnętrzna jadalnia, sprawia, że jest ona intymna dla małych grup i wystarczająco przestronna dla większych grup" - mówi Gonterman.

Przeczytaj więcej na: http://wybierz-plytke.pl

Podwórko jest tak samo nowoczesne jak reszta domu, dzięki prostym liniom i czystemu wzornictwu. "Budując zarówno w Orange County, jak i w Los Angeles, mam styczność z tak wieloma fantastycznymi domami i utalentowanymi ludźmi o tak różnych stylach, że zawsze znajduję inspirację u innych budowniczych, architektów i projektantów" - wyjaśnia Gonterman.