Kiedy myślisz o domu w stylu wiejskim, prawdopodobnie wyobrażasz sobie ściany pokryte okładzinami ze stoczni, jasne, białe kafelki i mnóstwo neutralnych akcentów. W przypadku tego domu w Connecticut, projektantka Melissa Lee, założycielka i dyrektor kreatywny Bespoke Only, przyjęła inne podejście, tworząc wyrafinowaną przestrzeń z nastrojową paletą kolorów i mieszanką nowoczesnych i klasycznych mebli.

"Estetyka Bespoke Only jest jednocześnie wyrafinowana i ponadczasowa, często czerpiąc inspirację ze sztuki i natury w dążeniu do prostoty i harmonii" - mówi Lee w rozmowie z MyDomaine. "Każdy projekt obejmuje prawdziwie szyte na miarę podejście, aby odzwierciedlić osobowość i styl życia klienta".

W przypadku tego domu z 5 sypialniami i 5 łazienkami (plus 2 toalety!), celem było stworzenie "bardziej organicznej, mniej 'udekorowanej'" przestrzeni.

"Ponieważ projekt ten był przeznaczony dla młodej rodziny, chcieliśmy stworzyć wielowymiarową przystań, w której można się zrelaksować, pracować i rozwijać - gdzie nic nie wydaje się zbyt cenne, a wszystko jest przeznaczone do życia" - wyjaśnia Lee.

Ponieważ ten projekt był przeznaczony dla młodej rodziny, chcieliśmy stworzyć wielowymiarową przystań, w której można się zrelaksować, pracować i rozwijać - gdzie nic nie wydaje się zbyt cenne i wszystko jest przeznaczone do życia.

Czytaj dalej, aby zobaczyć jak Lee stworzył wyrafinowany, ale zamieszkały dom dla rodziny z Connecticut.

 

 

Dom o powierzchni 4,800 stóp kwadratowych wypełniony jest wspaniałymi detalami architektonicznymi, od łukowatych wbudowanych regałów na książki po szczegółowe wykończenia.

"Jako klasyczne mieszkanie w stylu kolonialnym, wiele odziedziczonych detali architektonicznych pozostaje ponadczasowych do dziś" - mówi Lee. "Nasz cel był jasny od samego początku - wprowadzić nowy rozdział domu wraz z historią nowego właściciela. Stworzyliśmy koncepcję warstwowego projektu pełnego tekstur z różnorodnymi klasycznymi, nowoczesnymi elementami, aby stworzyć relaksującą, zachęcającą przestrzeń, która łączy korzenie domu z jego mieszkańcami."

 

 

Lee zainspirowała się klasycznymi domami kolonialnymi i połączyła te wpływy z bardziej nowoczesnymi trendami w projektowaniu, takimi jak styl skandynawski i bujne tkaniny, aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju estetykę.

"Zapożyczyliśmy tradycyjne połączenie niebieskiego i kremowego w domach kolonialnych i zmieszaliśmy je z odrobiną wpływów nordyckich - w rezultacie otrzymaliśmy spektrum stonowanych, zamglonych odcieni, które miękko odbijają się od panoramicznej naturalnej ekspozycji" - wyjaśnia Lee. "Czyste skandynawskie wzory w pluszowym aksamicie, bouclé i naturalnym drewnie wprowadzają świeże i młodzieńcze spojrzenie na tradycyjną estetykę przedmieść".

W salonie, cel był prosty: stworzyć kojącą przestrzeń dla priorytetów swoich klientów.

"Główne przestrzenie mieszkalne charakteryzują się uspokajającą paletą odpowiednią dla rodziny i ich dynamicznego stylu życia" - mówi Lee. "Miejsce pasujące zarówno do gromadzenia się, jak i przytulania się na kanapie".

 

 

Choć gotowy produkt jest oszałamiający, projekt nie obył się bez wyzwań.

"Stara farba na stolarce była na bazie oleju, co utrudniało jej usunięcie i odpowiednie zagruntowanie" - mówi Lee. "Ważne jest, aby podczas prac w starszym domu dwukrotnie skonsultować się z malarzem i upewnić się, że zostały wykonane odpowiednie prace przygotowawcze. Przygotowanie może zająć więcej czasu, ale pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i szkody."

 

 

Podczas gdy bardziej prywatne części domu (np. sypialnie i biura) wykorzystują bardziej nastrojowe palety kolorów, pomieszczenia mieszkalne są zdecydowanie jaśniejsze i bardziej neutralne, co jest celowym wyborem, wyjaśnia Lee.

"Chcieliśmy, aby dom sprawiał wrażenie wyrafinowanego, a jednocześnie zabawnego" - wyjaśnia Lee. "Główne przestrzenie mieszkalne mają jaśniejsze, radosne kolory, podczas gdy przestrzenie prywatne (takie jak biura i główna sypialnia) mają nastrojowe, ciemniejsze kolory".

 

 

W jednej z przestrzeni biurowych, ciepłą szarość zestawiono z głęboką zielenią fotela do czytania, udowadniając, że przy odpowiedniej stylizacji, kolor może być równie kojący jak neutralne odcienie.

"Oboje, mąż i żona, mają swoje własne pomieszczenia biurowe ukryte z dala od głównej przestrzeni mieszkalnej", mówi Lee. "Te przestrzenie do pracy w domu mają zdecydowanie inny, nastrojowy i wyrafinowany charakter".

 

 

W biurze męża, niebiesko-zielona farba pokrywa całą przestrzeń, a fotel do czytania i biurko tworzą mnóstwo miejsca do pracy. Cały dom jest wypełniony akcentami w stylu vintage, nie inaczej jest w biurach.

"Podczas wyprawy do Hudson znaleźliśmy grupę zabytkowych chińskich naczyń", mówi Lee. "Użyliśmy ich w domowym biurze, na całej powierzchni wbudowanych półek na książki za biurkiem. Nasz klient powiedział nam, że ludzie myśleli, że to fałszywe tło Zoom - ponieważ jest po prostu tak doskonałe."

 

 

Ze starszymi domami wiążą się starsze elementy, takie jak solarium na zdjęciu. Z tak malowniczym widokiem, stylizacja jest celowo minimalna. Zachowanie lekkości jest przypadkowo najlepszą radą dekoratorską, jaką kiedykolwiek otrzymała Lee.

"Nie bój się negatywnej przestrzeni", radzi Lee. "Zawsze powinieneś zostawić miejsce na rozwój".

Nie bój się negatywnej przestrzeni. Powinieneś zawsze zostawiać miejsce na rozwój.

 

 

W sypialni radosne palety kolorów zostały zastąpione głębszymi barwami i luksusowymi tkaninami. Ten kącik jest doskonałym przykładem tego, co Lee robi najlepiej: przemyślany, rzeźbiarski i zawsze interesujący design.

 

 

Jej ulubioną częścią tej przestrzeni jest również nasza: "Płynne połączenie tradycji i nowoczesności - byliśmy w stanie uhonorować klasyczne kolonialne detale, które wypadają na tle skandynawskich mebli" - mówi Lee.

Przeczytaj więcej na: http://wybierz-plytke.pl