Kupowanie zabiegów okiennych może być wyzwaniem. Istnieje nieskończona liczba wyborów z różnych nieprzezroczystości, kolory i style galore. Ale, jeśli kiedykolwiek straciłeś drogę zakupy dla zabiegów okiennych, nie bój się - rozważ to ostateczny przewodnik do wyboru zabiegów okiennych.

Dzielimy się, jak wybrać najlepsze dopasowanie zabiegów okiennych dla Twojego domu, od żaluzji do odcieni do zasłon.

Jak rozpoznać czy rolety są dla Ciebie najlepsze?

W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów okiennych, żaluzje dają wysoki stopień kontroli nad ilością światła i przepływu powietrza, który wchodzi do pokoju. Mogą one być wykonane z szerokiej gamy materiałów, takich jak winyl, drewno, metal i są w szerokim zakresie cenowym.

Oto kilka popularnych opcji żaluzji do wyboru.

 • Żaluzje weneckie: Kiedy większość ludzi myśli o żaluzjach, myślą o żaluzjach weneckich, które są równoległymi poziomymi listwami zawieszonymi na sznurkach, które mogą być podnoszone, opuszczane i przechylane. Żaluzje weneckie są w praktycznie niezliczonej ilości rozmiarów, kolorów i stylów, i mogą być stosowane na prawie każdym stylu okna i w każdym pomieszczeniu w domu.
 • Żaluzje pionowe: Ta opcja ma duże, szerokie lamele, które działają - zgadłeś - pionowo od podłogi do sufitu. Każdy z listew jest indywidualnie przymocowany do górnej sekcji i może być obracany od lewej do prawej, aby umożliwić światło i powietrze do pokoju. Te żaluzje nie mogą być podciągane jak żaluzje weneckie, ale mogą być zmiatane z drogi jak zasłony lub firanki. Pionowe żaluzje są przeznaczone używać na wielkich szklanych drzwiach i oknach.
Panel Blinds: Dla czegoś bardziej dramatycznego i nowocześnie wyglądającego, sprawdź żaluzje panelowe, które są wykonane z długich, szerokich, pionowo zawieszonych prostokątów tkaniny. Zamiast cienkich, obracających się listew, żaluzje panelowe przesuwają się w przód i w tył i mogą całkowicie zachodzić jedna na drugą.

Cathie Hong Interiors

Jak wybrać żaluzje okienne

Żaluzje są wykonane z pojedynczego panelu materiału, który będzie się zwijał lub składał na sobie na górze okna i może być podnoszony i opuszczany na różne wysokości. Po opuszczeniu żaluzje całkowicie zakrywają okno, co może być korzystne, jeśli chcesz zablokować światło prawie całkowicie.

Światło słoneczne może wciąż wchodzić do pokoju z odcieniami wykonanymi z cienkiej, lekkiej tkaniny, która rozprasza światło i daje pokojowi miękką poświatę. Grubsze tkaniny przyciemnią pokój, co czyni je dobrymi opcjami dla sypialni i pokoi, które są podatne na przegrzanie od stałej, bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne.

 • Roller Shades: Najbardziej podstawowy typ cienie jest rolki cienie, które mogą przychodzić w właśnie o jakaś kolorze, wzór, styl, i opacity ty możesz wyobrażać sobie. Cienie "zwijają się" na rurkę, tak jak papier pakowy.
 • Odcienie plisowane: Odcienie plisowane składają się na siebie jak akordeon i są zazwyczaj podnoszone i opuszczane za pomocą systemu sznurków, podobnego do tego, który jest używany przez żaluzje.

Dom Calimia

 • Roman Shades: Te odcienie działają podobnie, ale nie mają zauważalnych zagnieceń i leżą płasko po opuszczeniu.
 • Odcienie komórkowe: Jeśli efektywność energetyczna jest dla Ciebie tak samo ważna jak styl, sprawdź odcienie komórkowe, które są wykonane z co najmniej dwóch kawałków materiału luźno połączonych nitką, co tworzy małe kieszenie między nimi. Po opuszczeniu, te kieszenie uwięzić ciepłe lub zimne powietrze (w zależności od pory roku), dając swoje okna dodatkową warstwę izolacji, pomagając pokój utrzymać komfortową temperaturę bez konieczności ciągłego pompowania ciepła lub klimatyzacji.

Brexton Cole Interiors

Różnica między zasłonami a firanami

Jaka jest różnica między zasłonami a firanami? Zasłony wykonane są z wielu warstw materiału z podkładem z grubej tkaniny, co nadaje im bardziej strukturalny kształt. Praktycznie wszystko, co nie jest ciężką draperią, należy do wielkiego, szerokiego, wspaniałego świata zasłon. I jakże wielki jest to świat!

Zasłony i draperie są w niezliczonej ilości tkanin, plis, cięć i stylów. Aby dowiedzieć się, który jest odpowiedni dla Twojego projektu, pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, czy leczenie okna musi być funkcjonalne, lub wyłącznie dekoracyjne.

Ashley Montgomery Design

Kiedy wybrać zasłony do domu

Zasłony mogą również sięgać od podłogi do sufitu, choć nie są tak odporne na światło jak zasłony. Nadają one pomieszczeniu miękki, rozedrgany wygląd i są dostępne w różnych stylach, które tutaj przedstawiamy.

 • Sheer Curtains: Sheer zasłony są cienkie i półprzezroczyste, pozwalając światło słoneczne i świeże powietrze do strumienia przez, ale oferują minimalną ilość prywatności. Te zasłony używają głównie dla projekt purposes i często używają na wierzchu żaluzje lub cienie.
 • Półprzezroczyste zasłony: Te blokują więcej światła, ale nadal pozwalają niektórym prześwitywać, gdy są zamknięte, dając pokojowi miękki blask.

Anne Sage

 • Zasłony zaciemniające: Blackout zasłony zapewniają maksymalną ilość ochrony przed światłem słonecznym, zaciemniając pokój prawie całkowicie po zamknięciu. Jeśli zakochałeś się w pewnym projekcie, który nie jest dość nieprzejrzysty, aby zablokować światło słoneczne - coś, co jest szczególnie ważne w sypialniach - mogą być sparowane z blackout liner.

Dom Calimia

 • Zasłony Cafe: Cafe zasłony - lub zasłony tier okna - są popularnym wyborem dla łazienek i kuchni. Zasłony są parą paneli, ale są o połowę mniejsze od standardowego okna i są zawieszane za pomocą pręta zainstalowanego w środku ramy okiennej. Utrzymywać górną połowę okno uncovered, górna szyba okno może przesuwać puszek zapewniać wentylację, pozwalać świeee powietrze w, i pozwalać pary i upału ucieczka.
Przysięgamy na te niedrogie zasłony, które sprawią, że pokój będzie wyglądał na droższy

Różne opcje dla wiszących zasłon

Inną rzeczą do rozważenia przy wyborze zasłon jest to, jak chciałbyś je powiesić.

 • Rod kieszeni zasłony: Te zasłony całkowicie ukrywają zasłony pręty i wiszący sprzęt. W ten klasycznym projekcie, górna krawędź tkaniny może składać nad i szyć tworzyć otwartą, pustą kieszeń tkaniny. Karnisz jest wsuwany przez kieszeń, zawieszając całość zasłony od końca do końca. Te zasłony często parują z valance lub swag zakryć jakaś nieestetycznych zgromadzeń które przychodzą od otwierać i zamykać zasłony.
 • Ukryte zasłonyzakładki: Są to kolejny dobry wybór, jeśli nie jesteś szalony o wyglądzie swojego karnisza, ale wolisz nie używać falbany lub swagu. W tym projekcie, są pętle tkaniny szyte z tyłu zasłon kilka cali poniżej górnej krawędzi, które idą wokół pręta. Tkanina zasłony jest sztywna na górze, pozwalając jej stać na swoim i tworząc iluzję zasłon, które są pływające w powietrzu.

Jeżeli ty polubiłeś pokazywać twój zasłony prącie lub jesteś zainteresowany w używać stylowego sprzęt wieszać twój zasłony, tam są few różni projekty które ty możesz chcieć rozważać.

 • Grommet i zasłonyoczko: Mają one duże otwory biegnące w poprzek ich górnej krawędzi, uszczelnione metalowymi lub plastikowymi przelotkami, lub mocnym szwem, aby stworzyć bezproblemowy, nieprzerwany wygląd. Aby powiesić ten styl, zasłona jest tkana na karniszu, powodując, że tkanina poniżej spada w prostych, symetrycznych plisach.
 • Zasłony zzakładką: Zasłony z zakładką są jak ukryta odmiana tagów wspomniana powyżej, z tą różnicą, że, no cóż, tagi nie są ukryte. Na górnej krawędzi zasłon są pętle tkaniny, które składają się nad prętem, tworząc ostrą, geometryczną krawędź. Te zakładki są czasami ozdobione guzikami lub aplikacjami, które nadają jej swobodny, nowoczesny wygląd.

Kiedy wybrać zasłony do domu

Zasłony zawsze biegną od podłogi do sufitu i są cięższe niż zasłony, a ich podszewka sprawia, że są bardziej nieprzezroczyste. Gdy zamknięte, zasłony będą blokować naturalne światło z wejścia do pokoju. Dla ten powodu, zasłony są popularnym wyborem dla parterowych okno dokąd mogą zapewniać prywatność i jeżeli wieszają w szczególnie słonecznym pokoju, mogą ochraniać twój meble od blaknięcia.

Zasłony są również doskonałym wyborem dla drapieżnych drzwi lub okien, zwłaszcza w obszarach, które są zimne w zimie.

Blue Copper Design

Różne rodzaje zasłon

 • Zasłonyjednopanelowe: Te są - zgadłeś - wykonane z jednej tkaniny, która działa najlepiej, gdy przeciągnięte nad małymi lub pojedynczymi oknami. Są one ciągnięte do obu stron okna i związane z powrotem, aby utworzyć geometryczne, asymetryczne sylwetki, lub mogą być związane w środku, aby utworzyć kształt klepsydry i złudzenie dwóch oddzielnych okien.
 • Zasłony Panel Pair: Te draperie robią od dwa oddzielnych panelów znaczy wiązać otwarty na jakaś okno, tworzyć rodzaj rama wokoło twój widoku outside.

Ashley Webb Interiors

Jak wybrać falbanę okienną

Istnieje wiele możliwości stworzenia górnego obramowania, które będzie biegło wzdłuż górnej krawędzi okien.

 • Valence: Valence jest prostym kawałkiem tkaniny który wiesza przez curtain rod, używać zakrywać wiszącego sprzęt. Niektóre valences są prostymi kawałkami tkaniny które są ten sam długość jako okno i wieszają płasko, podczas gdy niektóre są znacząco długimi niż rama i są scrunched na karniszu prącie, tworzyć ruffled skutek.
 • Plisowane lambrekiny: Te mają czysty dopasowany wygląd, który działa dobrze nad draperiami i nad bardzo dużymi oknami, aby stworzyć definicję.
 • Szwalnie: Dla luźniejszego, ale nie mniej dramatyczny wygląd, swags może być doskonałym wyborem. Są to luźne kawałki tkaniny, które są artystycznie zawieszone nad dekoracyjnym drążkiem kurtyny, które mogą być zebrane, spięte, związane i udrapowane zgodnie z życzeniem, aby stworzyć niestandardowy wygląd.
31 Window Treatment Ideas That Work for Any Room