Klienci Heather DiSabella - aktywna, pięcioosobowa rodzina z dwoma kotami i bernardynem - nie bali się projektu renowacji, przekształcając wcześniej domek na farmie, w którym mieszkali przez cały czas. Pragnąc powrotu do życia w mieście, rodzina zabezpieczyła nieruchomość w idealnej lokalizacji w Chevy Chase w stanie Maryland, w pobliżu sklepów spożywczych, kawiarni i szkół ich dzieci, wiedząc, że trzeba będzie włożyć trochę pracy, aby ich dom stał się domem.

"Bardzo podobały im się kości tego dużego, starego domu" - mówi DiSabella, zauważając, że nieruchomość została zbudowana w 1903 roku i nie była remontowana od lat 50-tych. "Wszystkie pokoje były bardzo podzielone, a plan piętra nie miał przepływu z jednej przestrzeni do drugiej" - dodaje. "Kuchnia znajdowała się z tyłu domu i była całkowicie zamknięta od przodu domu".

Całe pierwsze piętro jest teraz otwarte, zachęcające i jest miejscem, w którym wszyscy mogą się wygodnie gromadzić.

A sama przestrzeń z pewnością widziała lepsze dni. "Stan domu był dość fatalny," dzieli się DiSabella. "Wszystko było zabarwione przez lata kurzem i brakiem opieki. W piwnicy znaleźliśmy również azbest, który musiał być zamknięty. Większość istniejącej armatury nie nadawała się już do użytku".

Mając pełne ręce roboty, DiSabella skupiła się na wprowadzeniu zmian w układzie pomieszczeń na pierwszym piętrze domu, biorąc pod uwagę, że drugie i trzecie piętro - na których znajdowały się sypialnie - były już całkiem funkcjonalne pod względem ustawienia, a szybko stało się jasne, że niektóre z pokoi na dole nie będą spełniać swoich pierwotnych funkcji.

Projekt: Heather DiSabella; Fot: Reema Desai

"Od początku wiedzieliśmy, że wyburzymy ścianę między kuchnią a istniejącą jadalnią, ale w miarę rozwoju naszych planów zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że chcemy zamienić salon i jadalnię" - mówi DiSabela. "Klienci mają dużą rodzinę i spędzają dużo czasu na gotowaniu i chcieli, aby wszyscy mogli zgromadzić się w pobliżu, kiedy gotują i przyjmują gości".

Dodatek? "Dało im to również ładne, duże okno, w którym mogli postawić choinkę w grudniu" - dodaje DiSabella.

Projekt: Heather DiSabella; Zdjęcie: Reema Desai

DiSabella zaprojektowała cały dom tak, aby służył potrzebom jej klientów jako zapracowanej rodziny. Ich piętnastoletnie córki domagały się dwóch sypialni na trzecim piętrze domu, a wspólna łazienka może pochwalić się dużą ilością miejsca na wannę i przestronną wanną. DiSabella zajęła się również częścią wcześniej niedokończonego strychu, na którym teraz znajdują się biurka i krzesła dla dziewczynek.

Projekt: Heather DiSabella; Fot: Reema Desai

Klienci DiSabelli "skłaniali się ku mieszance stylu staroangielskiego i wiejskiego na głównym poziomie, z bardziej nowoczesnym akcentem na podłogach w sypialniach", dzieli się. Dom autorstwa Elizabeth Roberts posłużył jako inspiracja dla palety kolorów w kuchni.

Projekt: Heather DiSabella; Fot: Reema Desai

Biorąc pod uwagę, że jej klienci przywieźli większość mebli, których używali w poprzednim domu, DiSabella nie musiała zaopatrywać się w wiele nowych elementów, ale wybrała antyczne dywany z Etsy i wygodną kanapę West Elm do salonu.

Projekt: Heather DiSabella; Zdjęcie: Reema Desai

Chociaż dom jest teraz dostosowany do stylu życia nowoczesnej rodziny, DiSabella docenia tradycyjne elementy, które w nim błyszczą. "Moje ulubione rzeczy w tym domu to historyczne elementy, które udało nam się odzyskać i odrestaurować" - wyjaśnia. "Wielkie przesuwane drzwi pomiędzy salonem a jadalnią są po prostu masywne i można poczuć ich historię za każdym razem, gdy się je otwiera i zamyka".

Projekt: Heather DiSabella; Zdjęcie: Reema Desai

Klienci zachowali również oryginalne drzwi wewnętrzne domu i mosiężne okucia. "Współpracowali z lokalną firmą, aby odnowić wykończenie istniejących okuć i sprawić, że niektóre z gałek będą znów funkcjonalne" - zauważa DiSabella. "Odnowiliśmy również istniejącą drewnianą podłogę, która ożyła dzięki nowemu wykończeniu bejcą. Frontowe schody wejściowe są również oryginalne - po prostu pomalowaliśmy je i naprawiliśmy kilka drobnych detali i są one absolutnie zachwycające."

Projekt: Heather DiSabella; Zdjęcie: Reema Desai

Klienci DiSabelli nie mogli być bardziej zadowoleni z ulepszonego domu. "Uwielbiają sposób, w jaki przestrzeń jest teraz płynna" - mówi projektantka. "Całe pierwsze piętro jest otwarte, zachęcające i jest miejscem, w którym wszyscy mogą się wygodnie zebrać".

Ten oszałamiający dom na plaży łączy architekturę Art Deco z nowoczesnymi klimatami Miami