Projektowanie domu dla młodej rodziny w Ridgewood, New Jersey, przywołało miłe wspomnienia dla Emmy Beryl - właściciele domu byli jednymi z jej pierwszych klientów, a Beryl zajęła się ich dawnym nowojorskim mieszkaniem w 2015 roku.

"Wyzwaniem w tym domu było znalezienie sposobu na wkomponowanie mebli, które zakupiliśmy do ich miejskiego mieszkania kilka lat wcześniej, ponieważ styl nowej przestrzeni był tak odmienny" - wspomina Beryl. "Ich mieszkanie w mieście było szklanym, nowoczesnym wieżowcem, a ten dom miał znacznie cieplejszą, bardziej farmerską estetykę".

Projekt: Emma Beryl; Zdjęcia: Nick Glimenakis

Tym razem Beryl i jej klienci chcieli, aby dom był wygodny i rodzinny, ale jednocześnie elegancki i wyrafinowany.

Pokój rodzinny jest od razu widoczny po wejściu do domu i został zaprojektowany tak, aby służył zarówno jako przestrzeń do zabawy dla dzieci pary. Równocześnie jednak klienci Beryl chcieli, aby przestrzeń ta "sprawiała wrażenie dorosłej i całkowicie spójnej", więc odpowiednie rozwiązania w zakresie przechowywania były kluczowe.

"Dodaliśmy zabudowę, ponieważ była sposobem na ukrycie wielu zabawek, ale pomalowaliśmy wnętrze na wesoły kolor, jako ukłon w stronę zabawnej jakości, którą chcieliśmy, aby ta przestrzeń miała" - wyjaśnia Beryl. Kanapa jest idealna dla członków rodziny w każdym wieku, podczas gdy pufy mogą służyć zarówno jako siedziska dla maluchów, jak i podnóżki dla dorosłych" - dodaje Beryl.

Projekt: Emma Beryl; Zdjęcie: Nick Glimenakis

Beryl zajęła się meblami do jadalni w pierwszej fazie projektu - co wiązało się z pozyskaniem większych elementów do domu. W ten sposób, jak mówi, przestrzeń była w pełni funkcjonalna, ale estetycznie była nieco wybrakowana i wymagała ubioru.

Pojawiły się listwy i tapety, które zrobiły światową różnicę. "To natychmiast podniosło rangę pomieszczenia i sprawiło, że poczuło się ono nieco bardziej formalne" - wyjaśnia Beryl. "Podczas gdy ogólny nastrój domu jest zrelaksowany i przyjazny rodzinie, uwielbiam to, że jadalnia czuje się trochę bardziej wyjątkowa".

Projekt: Emma Beryl; Zdjęcie: Nick Glimenakis

Zakrzywione lustro w toalecie jest jednym z najbardziej lubianych przez Beryl elementów w domu. "Uwielbiam tę małą toaletkę i to, jak bardzo jest kobieca" - mówi. "Zawsze uwielbiam sprawiać, aby toaletka czuła się wyjątkowo, ponieważ jest to tak niezależna przestrzeń. Ta jest prosta, czysta i klasyczna".

Projekt: Emma Beryl; Zdjęcie: Nick Glimenakis

Na szczęście dla klientów Beryl, ich kuchnia została odnowiona jeszcze przed wprowadzeniem się. Detale takie jak zasłony okienne, stołki i akcesoria ożywiły przestrzeń. Beryl nazywa pokój śniadaniowy swoim ulubionym miejscem w domu, a dawne znalezisko meblowe trafiło do tej przestrzeni.

Projekt: Emma Beryl; Zdjęcie: Nick Glimenakis

"Tak często, gdy pracuję z ludźmi, którzy przenieśli się z małej przestrzeni do większej, musimy zacząć od kwadratu ze stołem jadalnym" - mówi. "W tym przypadku musieliśmy użyć tutaj stołu jadalnego rodziny z miasta, ponieważ jest to mniejszy pokój na przerwę". Ten zakątek otwiera się na kuchnię i salon i posiada piękne ściany pokryte okładziną ze stoczni, które są ozdobione rodzinnymi zdjęciami.

Projekt: Emma Beryl; Fot: Nick Glimenakis

W salonie znajduje się również wiele mebli z ich poprzedniego mieszkania w Nowym Jorku. "Chociaż ten pokój jest uważany za 'formalny' salon, chcieliśmy się upewnić, że jest on całkowicie przyjazny rodzinie i wygodny," mówi Beryl. "Ponadwymiarowe siedzenia są bardzo przyjazne i przytulne, a stonowana, neutralna paleta kolorów podkreśla różne tekstury rozmieszczone w całej przestrzeni, takie jak kamienny kominek z ceglanym wnętrzem w jodełkę, drewniany mantel i listwy na całej powierzchni".

Projekt: Emma Beryl; Zdjęcia: Nick Glimenakis

Na górze, Beryl cieszyła się dodając odważne akcenty do pokoi syna i córki pary. "Pokoje dziecięce są zawsze moimi ulubionymi, ponieważ można w nich być odważniejszym niż gdzie indziej," zastanawia się.

"Jestem zwolenniczką nieskazitelnie kobiecych przestrzeni i byłam zachwycona, kiedy pozwolili mi pokryć wszystkie cztery ściany tą odważną, kwiatową tapetą i dodać piękną, kwiatową oprawę oświetleniową" - mówi Beryl o pokoju córki pary. "Zazwyczaj, gdy proponuję odważną tapetę, ludzie są nieśmiali i chcą spróbować jej tylko jako ściany charakterystycznej, ale całkowite pokrycie pokoju odważnym wzorem jest o wiele bardziej wyrafinowane i efektowne. To naprawdę czyni przestrzeń niezapomnianą i wlewa tyle osobowości."

Projekt: Emma Beryl; Zdjęcie: Nick Glimenakis

Główna sypialnia może poszczycić się niesamowitymi sufitami, które Beryl postanowiła podkreślić poprzez wstawienie łóżka z baldachimem. "Uwielbiam to, że miękkie kolory sprawiają, że pokój jest relaksujący, a szafki nocne z przetartego drewna dodają organicznej jakości tej przestrzeni" - dodaje. "Panele zasłonowe z ich mieszkania w mieście zostały dopasowane tak, abyśmy mogli je ponownie wykorzystać tutaj i naprawdę sprawdziły się idealnie".

Projekt: Emma Beryl; Zdjęcie: Nick Glimenakis

Przestrzeń biurowa męża jest wyrafinowana i profesjonalnie wyglądająca. "Mąż czasami filmuje w tej przestrzeni segmenty wiadomości, więc ważne było, aby jego tło wyglądało świetnie zarówno w kamerze, jak i osobiście" - wyjaśnia Beryl. "Wybraliśmy tę tapetę, ponieważ wyraźnie widać, że jest to celowo zaprojektowany pokój, ale jednocześnie nie rozprasza uwagi. Burgund jest tak bogatym, wyrafinowanym kolorem i nadaje biuru profesorski charakter, który uwielbiam."

Projekt: Emma Beryl; Zdjęcie: Nick Glimenakis

Ogólnie rzecz biorąc, Beryl jest bardzo zadowolona z tego, jak elementy architektoniczne wpłynęły na proces projektowania. "Dom ma w sobie tyle uroku i charakteru, a naszym ostatecznym celem było wydobycie tego blasku i podkreślenie, jak przyjazna i przytulna jest sama przestrzeń" - mówi. "Istniejące pokrycia stoczniowe sprawiły, że nawet meble, które przywieźliśmy z miasta, automatycznie sprawiały wrażenie, jakby miały w sobie więcej z atmosfery gospodarstwa rolnego".

Ten fachowo zaprojektowany dom z basenem jest definicją letnich celów