Kiedy przychodzi do wyboru i płacenia za nieruchomość, tak wiele czynników musi być ważone: chcesz wynająć lub kupić? Gdzie chcesz być i w jakiej przestrzeni chcesz mieszkać? Wiele osób decyduje się na inwestowanie w domy i kondominia zamiast mieszkań, ale dla niektórych wolność, która wiąże się z mieszkaniem jest trudna do pobicia.

Nie jesteś pewien, od czego zacząć? Oto czym różnią się od siebie mieszkania i apartamenty. Mam nadzieję, że pomoże Ci to zdecydować, jaka sytuacja mieszkaniowa jest dla Ciebie najlepsza.

13 rzeczy, które powinieneś mieć przy sobie podczas oglądania mieszkania

Kondomy a apartamenty i różnice między nimi

Zwykle mieszkania i apartamenty są podobne pod względem układu: oba znajdują się w większych budynkach z wieloma jednostkami, mogą mieć podobne udogodnienia (takie jak siłownie czy baseny), a niektóre mają nawet wspólną przestrzeń zieloną.

Główną różnicą jest jednak własność. Apartamenty są własnością wynajmujących, którzy płacą podatki od nieruchomości i rutynowe utrzymanie dla jednostki. Condos są własnością kupującego - a jeśli to ty, oznacza to, że jesteś odpowiedzialny za roczne podatki od nieruchomości, utrzymanie i wszelkie ulepszenia, które chciałbyś zrobić.

Być może trzeba będzie również zapłacić Home Owner's Association lub opłaty condo. Opłata ta jest przeznaczana na utrzymanie wspólnych obszarów, takich jak siłownia, basen lub wspólna przestrzeń biurowa w kompleksie condo.

 

Czynniki decydujące, które należy rozważyć

Lokalizacja

Condos nie są dostępne wszędzie, podobnie jak apartamenty. Po zawężeniu, gdzie chcesz żyć, czy to w centrum miasta lub na obrzeżach, a następnie można podjąć lepszą decyzję o tym, co rodzaj mieszkania będzie działać najlepiej dla Ciebie. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę transport i dojazd do pracy. Czy musisz być w pobliżu transportu publicznego? Czy jest tam miejsce na parkowanie?

Koszt

Jest to prawdopodobnie najbardziej oczywisty czynnik. Można znaleźć wiele miejsc, aby dopasować swój budżet, ale jak chcesz wydać te pieniądze? Czy wolisz zainwestować swoje pieniądze w condo, które będziesz posiadał na własność, czy wolisz wynająć mieszkanie od kogoś innego?

Zazwyczaj wynajęcie mieszkania jest dość proste. Twój miesięczny czynsz jest ustalany na podstawie warunków najmu, a Ty i Twój właściciel zgadzacie się na to, jakie są te warunki i na jak długo się na nie zgadzacie. Jeśli chodzi o kupno mieszkania, sprawy mogą stać się nieco trudniejsze.

Podobnie jak w przypadku kupna domu, będziesz musiał zapłacić zaliczkę (lub część całkowitego kosztu jednostki), koszty zamknięcia kredytu hipotecznego i opłatę za inspekcję domu z góry. Od tego momentu będziesz dokonywał miesięcznych płatności za swoją jednostkę oraz na rzecz HOA, jeśli taką posiadasz.

Obsługa techniczna

Kiedy mieszkasz w mieszkaniu, zazwyczaj możesz zadzwonić do właściciela, jeśli coś się zepsuje lub pójdzie nie tak w Twoim lokalu. Częściej naprawią oni dla Ciebie cieknący kran lub zepsuty piekarnik, a ponieważ jest to własność wynajmującego, to oni są za to odpowiedzialni.

A condo, jednak, jest twoja własność, co oznacza, że jesteś odpowiedzialny za wszelkie problemy, które mogą powstać. Podczas gdy niektóre poprawki, takie jak kapiący kran, są niedrogie, pęknięte rury lub problemy elektryczne mogą stać się naprawdę drogie naprawdę szybko.

Udogodnienia

Condos i apartamenty zazwyczaj mają porównywalne udogodnienia, ale bez względu na to, gdzie zdecydujesz się żyć, ważne jest, aby wiedzieć, co chcesz. Oto kilka udogodnień do rozważenia:

  • Zieleń lub przestrzeń zewnętrzna
  • Portier
  • Pralnia na miejscu lub w mieszkaniu
  • Basen lub siłownia
  • Przestrzenie do wspólnej pracy

Czy Condo jest lepsze dla Ciebie?

Jeśli chcesz budować swoje inwestycje i posiadać nieruchomość, tak. Co jest miłe o kondominiach jest to, że są one sposobem, aby ułatwić do posiadania nieruchomości, a oni często kosztują mniej niż tradycyjny dom. Mogą one często pochodzą z udogodnień, takich jak basen lub siłownia, że nie dostaniesz z własnością domu, albo.

Niektóre z pozytywów posiadania condo to brak konieczności martwienia się o utrzymanie trawnika lub utrzymanie. Zazwyczaj zajmuje się tym stowarzyszenie condo. Jednak oznacza to również, że nie będziesz miał wpływu na to, w jaki sposób twoja jednostka jest zagospodarowana. Koszty utrzymania trawnika są często pokrywane z opłaty HOA, którą płacisz.

Ale, te opłaty mogą być również minusem. Z HOA przychodzi pewne zasady, takie jak to, jak można ozdobić swoją własność lub jak go używać. Możesz nie być w stanie pomalować na zewnątrz jednostki w określonym kolorze lub mieć ozdoby trawnika, jeśli to jest twoja sprawa.

Musisz również pamiętać, że nawet jeśli jesteś właścicielem swojej jednostki, nadal dzielisz ściany z sąsiadami. Jeśli jesteś zmęczony słysząc, co oni są do, to może być czas, aby rozważyć coś trochę bardziej prywatny.

Czy powinieneś zdecydować się na mieszkanie?

Jeśli szukasz czegoś, co jest łatwe w utrzymaniu i nie jesteś jeszcze gotowy na posiadanie własnego mieszkania, to tak! Apartamenty dają Ci elastyczność, aby przenieść się często, jeśli chcesz, a właściciel będzie w stanie pomóc Ci z rutynowej konserwacji lub jakichkolwiek zmian estetycznych, które możesz chcieć zrobić. Jednak nie będziesz miał żadnej kontroli nad tym, jak wygląda zewnętrzna część Twojego mieszkania, ani nad tym, jak dba się o budynek.

Ponieważ mieszkania są często zlokalizowane w miastach lub w ich pobliżu, możesz być bliżej transportu publicznego niż w przypadku condo. To może sprawić, że chodzenie po mieście lub dotarcie do pracy będzie o wiele łatwiejsze. W przeciwieństwie do condo, możesz być naprawdę blisko swoich sąsiadów i słyszeć, co oni robią. To może być trudne do uniknięcia w każdej sytuacji, ale w większości mieszkań jesteś dosłownie otoczony przez sąsiadów.

Jeśli chcesz mieć trochę kapitału własnego, mieszkanie nie jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Bez względu na to, jak długo zostaniesz, nie będziesz bliżej posiadania mieszkania niż w dniu, w którym się do niego wprowadziłeś. Zasadniczo, to nigdy nie jest naprawdę twoje mieszkanie. Należy do właściciela.

Dowiedz się więcej na: http://wybierz-plytke.pl