Greg i Wendy Blackband z Blackband Home & Design są w branży od ponad 20 lat i pracowali przy wielu projektach mieszkaniowych w całej południowej Kalifornii. Ale kiedy przyszło do remontu ich własnego domu na Balboa Island, cieszyli się, że mogą być po stronie klienta.

"Mój osobisty styl jest eklektyczny z wpływami hiszpańskiej nowoczesności i pociąga mnie architektura w stylu Santa Barbara z tynkowanymi ścianami i dachami pokrytymi czerwoną dachówką - a ponadto uwielbiam łączyć nieoczekiwane style" - mówi Wendy Blackband.

Po podróżach po świecie, prowadzeniu dobrze prosperującej firmy i wychowaniu dwójki nastolatków, para nie mogła się doczekać powrotu do rodzinnego miasta i znalazła dom z trzema sypialniami i trzema łazienkami, który został zbudowany w 1969 roku.

Choć bardzo podobało im się jego położenie nad wodą, "dom był najmniej atrakcyjny w okolicy, a może nawet na całej wyspie" - wspomina. Postanowili więc gruntownie wyremontować "wielkie pudło z czerwonym dachem krytym dachówką", aby odzwierciedlić swój eklektyczny styl i stworzyć układ nadający się do organizowania przyjęć.

Ryan Garvin

Kupili go w 2011 roku, od razu uaktualniając podłogi i łazienki oraz przeprojektowując wygląd zewnętrzny, ale z biegiem lat rozpoczęli pełną renowację. "Wnętrze wypatroszyliśmy, wyskrobaliśmy popcornowe sufity, przerobiliśmy instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, wymieniliśmy płyty gipsowo-kartonowe i wiele innych" - mówi. A ponieważ mieszkanie na wyspie oznacza ograniczony metraż, zaplanowali reorganizację oryginalnej powierzchni.

"Strukturalnie oznaczało to usunięcie ściany i upewnienie się, że nasze drugie piętro jest nadal podtrzymywane. Z perspektywy projektowej, chciałam, aby wszystko było funkcjonalne i wielofunkcyjne, a jednocześnie odzwierciedlało nasz styl" - mówi. Nowy wygląd zewnętrzny zawiera śródziemnomorskie akcenty, takie jak elewacja ze stiuku, wykonane na zamówienie drzwi holenderskie z odzyskanego drewna i szkła oraz nowe siedzenia na zewnątrz.

Ryan Garvin

Wewnątrz, para pozbyła się turkusowej wykładziny shag, zamieniając ją na podłogi z twardego drewna dębowego, rzeźbione półki i drewniane szafki.

"Przechowywanie było ogromnym priorytetem podczas projektowania przebudowy", mówi. "Ukryliśmy niektóre z nich, takie jak szuflady w jadalnianym bankiecie, zsypy na pranie i śmieci w głównej łazience oraz zabudowane szafki we wszystkich sypialniach".

Teraz na pierwszym piętrze, któremu początkowo brakowało wizualnego zainteresowania, znajduje się kolorowy i przytulny salon wypełniony albumami ze zdjęciami, książkami, krzesłami Palecek, niestandardowymi sofami z tkaninami Perennials, plus zabytkową rzeźbioną konsolą Shanxi, która ma prawie 200 lat. Śliwka i inne jagodowe odcienie podkreślają otwartą koncepcję salonu i jadalni, w której znajduje się również bankiet na zamówienie z tkaninami Kerry Joyce Textiles i dziełami sztuki matki Wendy Blackband.

Ryan Garvin

"Moja matka zawsze miała ogromny wpływ na moje życie i była głównym źródłem inspiracji," mówi. "Przez ponad 30 lat uczyła projektowania na UCLA, podróżuje po świecie i jest artystką. Spodobał nam się pomysł posiadania białych ścian, czystej palety dla jej wielkoformatowych, kolorowych obrazów na płótnie."

W kuchni, która jest mała, ale efektowna, znajdują się lampy Currey & Co., półwysep wyłożony terakotą i rzeźbione drewniane panele, które para zebrała podczas wycieczki do Chang Mai w Tajlandii. Zintegrowane drzwiczki w urządzeniach pozwalają na uzyskanie spójnego wyglądu.

Ryan Garvin

Inne detale inspirowane podróżą to ponad 3000 indywidualnie ułożonych kamyków w głównej łazience pary, zainspirowanych stylem, jaki można znaleźć w Mykonos w Grecji. Płytki w łazience nastolatków zostały wybrane ze względu na południową Hiszpanię i Maroko - dwa miejsca, które uwielbiają odwiedzać.

"Podłoga przypomina hiszpańską posadzkę, ale ponieważ potrzebowaliśmy cieńszego przejścia między płytkami, zdecydowaliśmy się na porcelanę, która jest bardzo wytrzymała i wodoodporna" - mówi.

Ryan Garvin

W sypialniach można znaleźć więcej żywych kolorów, faktur i cennych przedmiotów kolekcjonerskich. Tapety Cole & Sons, poduszki w stylu vintage oraz jagodowe i oliwkowe odcienie dobrze sprawdzają się w podwyższonym, głównym apartamencie. W pokoju córki znajduje się łóżko Noir, niebieskie wisiorki Ro Sham Beaux, papier Cole & Sons oraz dywanik Loloi. Ale pokój ich syna ma najwięcej charakteru ze wszystkich z muralem na statku, który był pierwotnie zdjęciem ze stocku, lampami Lostine i stolikami bocznymi z Pekinu.

Ryan Garvin

Para wyciągnęła wiele wniosków podczas remontu, w tym jak ważne jest zrozumienie, w jaki sposób ty i twoja rodzina wykorzystujecie daną przestrzeń.

"Jakie są Twoje potrzeby, jak możesz je spełnić, a następnie jak możesz sprawić, aby wyglądało to świetnie?" - mówi. "Jestem również wielkim zwolennikiem projektowania domu dla Ciebie. Dotknij rzeczy, które przynoszą Ci radość i włącz te elementy i wpływy w całym domu, aby odzwierciedlał Twoje zainteresowania i przynosił Ci szczęście."

Ten ziemisty dom obejmuje styl Farmhouse i oczywiście, dużo Shiplapu